Kraken raporu: Tarih tekerrür ederse dev Bitcoin boğa rallisi geliyor

Kripto para borsası Kraken'ın araştırma birimine göre, tarih tekerrür ederse Bitcoin önümüzdeki aylarda yüzde 50 ila 200 oranında artış sağlayabilir.

bitcoin

Kripto para borsası Kraken tarafından yayınlanan rapora göre tarihi bir boğa rallisi gelmek üzere… San Francisco merkezli borsanın yayınladığı raporda tarihi göstergelerin dev bir boğa rallisini işaret ettiği belirtildi.

BTC’nin dolar karşısında yukarı yönlü bir hareket yapacağının belirtildiği raporda, en büyük kripto paranın 2017 sonunda başlayan düşüş eğilimli konsolidasyon evresinden çıktığı aktarıldı.

“Makro faktörler de destekliyor”

Raporda tarihi göstergelere atıfta bulunulurken BTC’nin son kırılımının önemli bir Bitcoin boğa rallisini işaret ettiği ve bu hareketin de makro faktörler tarafından desteklendiği belirtildi.

Dev kripto borsası, raporunu Bitcoin 10 bin 500 doların üzerine çıktıktan ve kısa süre de olsa 12 bin dolara dokunduktan sonra yayınlamıştı. Bu aşamada bazı kâr alımları yaşansa da BTC destek eşiğinin üzerinde kalmayı başarmış ve yukarı direnç seviyelerini test etmeye başlamıştı.

Raporda bir dizi yüksek fiyat denemesinin boğa rallisi lehine olacağı belirtilirken Bitcoin’in yıllık volatilitesinin de Temmuz ayında yüzde 23 oranında düştüğü bilgisi verildi.

‘Bastırılmış cep’ tahmini

Kraken, yaklaşan Bitcoin boğa rallisini tahmin etmek için ‘Bastırılmış cep’ adlı tahmin sistemini kullanıyor. Genelde bu sistemdeki fiyat hareketleri bir boğa rallisi öncesinde oluşuyor ve BTC şu anda o evrede.

“BTC yüzde 50 ilâ 200 arası artabilir!”

Kraken, Temmuz ayındaki BTC/USD paritesindeki volatilite artışının da yukarı yönlü bir trend’in habercisi olduğu yorumunu yapıyor. Bunun da ötesinde Kraken, BTC’nin yakın gelecekte yüzde 50 ilâ yüzde 200 oranında değerlenme olasılığının olduğunu ve bu durumun da volatiliteyi yüzde 100 artırabileceğini belirtiyor.

Tarihi olarak önümüzdeki 12 örnek, BTC volatilitesi ne zaman yüzde 15-30 arası bir düşüş yaşasa birkaç ay sonra çıkış yaşadığını ve yüzde 140’a kadar uzanan maksimum çıkış yaşadığını gösteriyor.

Bu olayların çoğunda ise Bitcoin boğa rallisi gözlemleniyor, hatta bazılarında fiyat yüzde 196’ya kadar artış yaşıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl