Reddit’in kurucusu: Bitcoin’de yeniden yükseliş için çöküşe ihtiyaç vardı

Sosyal medya platformu Reddit'in kurucusu Alexis Ohanian Bitcoin'deki son çöküşün yeniden yükseliş için gerekli olduğunu iddia etti.

Reddit‘in kurucusu Alexis Ohanian CNBC’ye verdiği bir röportajda, kripto para piyasasının istikrar kazanıp olgunlaşması için son birkaç gün içinde kripto para piyasasında yaşanan çöküşün gerekli olduğuna inandığını söyledi.

Reddit girişimcisi, kripto para endüstrisinde istikrarlı bir gelecek inşa etmek için yazılım geliştirme ve altyapının önemini vurguladı. Ayrıca kripto para fiyatlarındaki bu düşüşün, piyasaya hızlı para kazanmak için girmiş olan istenmeyen kişiler ile bu endüstriye gerçek anlamda sağlayanları birbirinden ayırabileceğini söyledi.

Son birkaç günde, Bitcoin 8 ayın en büyük kayıplarını yaşadı. 15 Kasım’da 5,400$ seviyelerine inmesine rağmen hafif bir düzeltmeden sonra şu anda 5,600$ seviyelerinde geziniyor. Bitcoin Cash de çatallanmadan sonra %15 değer kaybetti ve şu anda 387$’dan işlem görüyor. Yatırım firması BKCM’nin CEO’su Brian Kelly de kripto paralardaki çöküşle ilgili olarak BCH çatallanmasını gerekçe gösterdi. eToro analisti Mati Greenspan da bunun olacağını önceden hissettiğini söyledi ve şunları kaydetti:

“Bugün gördüğümüz hareket, Bitcoin’i çepeçevre saran volatiliteden bir kaçıştı ve bu patlama haftalardır geliyorum diyordu. Bunun nerede biteceğini söylemek çok güç. Kimse bunu gerçekten tahmin edemez.”

Forbes’tan Clem Chambers de tahvil piyasasındaki artışla aralarındaki ilişkiye işaret etti ve şunları söyledi:

“Bu düşüşün bariz suçlusu geçen yıl Bitcoin’den çatallanan Bitcoin Cash. Tekrardan çatallanıyor ve şu anda rakipler var. Ayrıca, her türlü bozukluk beklenebilir. Bu, düşüş sebebi için kulağa mantıklı geliyor ama aynı zamanda tahvil piyasasındaki artış bana başka bir şeyi çağrıştırıyor.”

Asyalı Oanda şirketinin yöneticisi Stephen Innes de şöyle düşünüyor:

“Bu çöküş beklenenden daha kötü oldu. Ayrıca, çatallanma öncesi internette dolaşan mesajlar yatrımcılarda şüphe ve belirsizlik duygusu yarattı.”

Haber:Bitcoinnews

→JİHAN WU’DAN AÇIK TEHDİT: PARA YATIRMA ANINI BEKLİYORUM!

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl