Bitcoin’de işlemler zirveye yaklaştı, SegWit rekor kırdı

Bitcoin ağında gerçekleştirilen günlük işlem sayısı fiyatın 17,000 dolar olduğu seviyelerde. Öte yandan SegWit'in kullanım oranı da rekor düzeye çıktı.

Bitcoin ağı, dün işlem sayısında önemli bir seviyeye ulaştı. Blockchain.com’dan elde edilen verilere göre ağda günlük işlem sayısı, 383,186 olarak gerçekleşti. Bu seviye, 4 Ocak 2018’den bu yana görülen en yüksek seviye. Bitcoin ağında en son o tarihte bu kadar işlem gerçekleştirilirken fiyat 17,000 dolardı.

Bitcoin ağındaki işlem hacminin buralara ulaşması, ağın temelinin kuvvetlendiği ve büyüdüğüne dair güçlü bir gösterge. Derecelendirme şirketi Weiss Ratings, işlem hacimlerinde devam eden yükselişin, yatırım yapmak için doğru zamanın yakın olabileceği anlamına geldiğini öne sürüyor.

Bitcoin’de 2017 yılının Aralık ayındaki 20 bin dolarlık zirveden bu yana önemli teknolojik iyileştirmeler yapıldı. Bunların en önemlilerinden biri SegWit teknolojisiydi.

İşlem hızlarını artıran ve daha ucuz transfere olanak tanıyan bir teknoloji olan SegWit, bugün işlemlerin neredeyse en az yarısında kullanıyor. Teknoloji, geçtiğimiz 24 Mart’ta tüm işlemlerin yüzde 48.73’ünde kullanılmasıyla rekor bir düzeye ulaştı.

SegWit’in kullanım oranını gösteren grafik

En büyük kripto paradaki teknolojik iyileştirmelerin fiyata nasıl yansıyacağı merak konusu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl