0.074 BTC için 510 bin dolar ödedi: Bitcoin madencilik havuzu açıklama yaptı

Bit Bitcoin yatırımcısı 0.074 BTC'lik işlem için daha önce görülmemeiş seviyede bir ücret ödemek zorunda kaldı. 510 bin dolara tekabül eden 19 BTC'ye ise madencilik havuzu F2Pool geçici olarak el koydu.

Bitcoin blok zincirinde çok yüksek işlem ücretlerinden biri de dün ödendi. 0.074 BTC’lik çekim yapan bir kişi, 510 bin dolara denk gelen bir işlem ücreti ödemek zorunda kaldı. 1.982.108.632 satoshi’ye denk gelen bu rakam, dolar paritesinde bugüne kadar ödenen en büyük işlem ücreti oldu.

F2Pool’dan açıklama: El koyduk

En büyük madencilik havuzlarından biri olan F2Pool ise 19 BTC’ye geçici olarak da olsa el koyduğunu ve 3 gün içinde bir talep gelmezse bu BTC’lerin madencilere dağıtılacağını belirtti.

Bitcoin ve kripto para dünyasının bilinen isimlerinden biri olan Jameson Lopp, BTC’nin sürekli para çekilen bir kuruma ait sıcak cüzdan olabileceğini ifade etti.

“Belli ki kullanıcı hatası…”

Bir başka Bitcoin destekçisi olan Seth Michael Steele ise “Şu anda Bitcoin’de işlem ücreti 5315 sats seviyesinde bulunuyor. Yaklaşık 1.41 dolar sayılır. Bu kesinlikle bir anormallik… Ağın genel çalışma şekliyle bir alakası yok. Belli ki bir kullanıcı hatası…” dedi.

Bilindiği üzere birçok ağda olduğu gibi Bitcoin blok zincirinde de talep arttığında işlem ücretleri ciddi şekilde yükselebiliyor.

Mayıs ayındaki Ordinals ve BRC-20 çılgınlığında da yine işlem ücretleri önemli seviyede artmış ve 25 doların da üzerine çıkmıştı 2017 yılında ise 60 dolar görülmüştü.

Bitcoin’de şu anda yüksek öncelikle işlem ücreti ise 0.58 dolar civarında…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl