Bitcoin’in rekor yolculuğu yeni mi başladı? Bu veriler büyük patlama öncesiyle aynı

Yakın zamanda gerçekleştirilen bir analizle Bitcoin'de hissiyatın, fiyatın 20,000 dolara dokunduğu büyük patlamadan 6-9 ay öncesiyle aynı göründüğü tespit edildi.

En büyük kripto para Bitcoin, yılın ilk gününden bu yana yüzde 200’den daha fazla değer kazandı.

2019’daki bu büyük yükseliş, Facebook dahil olmak üzere dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin Bitcoin ile diğer kripto paraları her zamankinden daha fazla ciddiye alması ve bunlara dönük ürünler geliştirmesiyle birlikte geldi.

Yakın zamanda gerçekleştirilen bir veri analizi, lider kripto paranın yükselişini sürdürebileceğine işaret ediyor. Analiz, Bitcoin’de hissiyatın, fiyatın 20,000 dolara dokunduğu günden birkaç ay öncesiyle aynı göründüğünü tespit etti.

Kripto para yatırım fonu Ikigai’de kıdemli kalitatif araştırmacı Hans Hauge, bir dizi Twitter gönderisinde, “Mevcut rezerv risk seviyemiz 2017 yılının başlarıyla aynı yerde. Bitcoin o zamanlar 1000 – 2000 dolar aralığında işlem görüyordu.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Twitter/@hansthered

Söz konusu analiz, kripto paraların ne sıklıkla hareket ettiğini gösteren bir teknik metriğe dayanıyor. Daha yüksek fiyatlar, daha sık hareket eden kripto paralarla korelasyon gösterdiğinden bu metrik önem taşıyor.

Aşağıdaki grafiği yorumlayan Hauge, “Bitcoin balonu zirveleri, koyu kırmızı kümelerle açıkça tanımlanmış durumda. Bu yeniden olana kadar zirvede değiliz.” dedi.

Kaynak: Twitter/@hansthered

Hauge ayrıca Bitcoin hissyatını izleyen ve yakın zaman önce tüm zamanların en düşük seviyesine inen Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nden de bahsetti. Hauge, “Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, tüm zamanların en düşük seviyelerinde yer alıyor.” ifadelerini kullandı.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl