Novogratz: Bitcoin, 6,800$’dan sonra 2019’da rekora gidecek

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, Bitcoin'in 6,800 dolara ulaşmasının ardından 2019 yılında rekor seviyeye yükseleceğini öne sürdü.

Galaxy Digital’in CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin için yeni bir boğaya dönük fiyat tahmini paylaştı. Financial News’e konuşan Novogratz, lider kripto paranın 2019 yılında 20,000 dolar ya da daha fazlasına ulaşabileceğini söyledi.

Bitcoin fiyatlarına ilişkin iyimser tahminleriyle bilinen milyarder yatırımcı, BTC/USD’nin bu yıl yaklaşık olarak 8,900 dolara çıkacağını öngörüyor.

Novogratz, Bitcoin’in 6,800 doların üzerine çıkması halinde yıl sonuna kadar 8,800 – 9,000 dolar aralığına ulaşabileceğini iddia etti.

Son haftalarda yukarı ya da aşağı herhangi bir belirgin hareketten kaçınan en büyük kripto para, bunun yerine istikrarlı bir seyir izledi. Fundstrat Global Advisors’tan analist Tom Lee gibi yorumcular, bunu kripto para piyasasının olgunlaşıyor olduğunun bir işareti olarak görüyor.

Öte yandan Novogratz, “Gelecek yıl, kurumsal yatırımcıların FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) davranışlarının fiyatlarda artışa neden olmasıyla şartlar belirgin şekilde değişmeli” diyor.

Milyarder yatırımcı, geçen yıl ve 2018’in başlarında bireysel yatırımcılarda olduğu gibi kurumsal yatırımcılarda da bir FOMO vakasının görüleceğine inanıyor.

Haber: CoinTelegraph

→ BLOCKCHAIN 125 MİLYON DOLARLIK BEDAVA XLM DAĞITIYOR!

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun