NFL’in yıldız ismi Sherman’ın kripto para birimlerine yatırım yaptığı ortaya çıktı

NFL'in yıldız oyuncusu Richard Sherman'ın aktif olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yaptığı ortaya çıktı.

57.4 milyon dolarlık kontrat anlaşması ile ligin en yüksek fiyata sahip cornerback’lerinden biri olan NFL oyuncusu Richard Sherman’ın aktif olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yaptığı ortaya çıktı.

CNBC’ye konuşan Sherman, “Fikri duydum ve evrensel bir para birimi olabileceğini düşündüm. Borsalar ve onun gibi işlerde endişeleri azaltabilir. Bu olayın çok ilgi çekici olduğunu düşündüm.” dedi.

Bitcoin’i ilk kez 2000$’ken satın aldı

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında bir Bitcoin henüz 2000$’ken Bitcoin satın almaya başladı. Ayrıca Ethereum ve Litecoin gibi diğer kripto para birimlerine de sahip.

Bitcoin, Aralık 2017 de rekor fiyatı olan 20.000$’a ulaştığında Sherman, Bitcoin hakkında etrafından (buna büyükannesi de dahil) sürekli vızıltılar duymaya başladı.

Sherman, büyükannesinin “Bitcoin 19.000$’ken hiçbir yere gidemezsin.” dediğini ve bunu bilgisayarı dahi olmayan büyükannesinden duymanın ona Bitcoin’in gelecek vaat ettiğini düşündürmüş.

Yıldız oyuncu, büyükannesinin “Bebeğim buna yatırım yapmam için bana yardım eder misin? Birkaç Bitcoin alalım ve bunları elimizde tutalım.” dediğini de ekliyor.

Sherman şu an, kripto para birimi COB’un yatırımcısı ve Cobinhood ticari platformunun sözcüsü olarak da biliniyor.

Sherman’a göre kripto olayı çok fazla potansiyeli olan bir teknoloji.

Ünlü oyuncu son olarak şunları ifade etti:

“İnsanların kripto para birimlerine olan bakışları değişti ve bu bence çok güzel bir şey. Sadece büyükannemin değil diğer insanların da farklı alternatif yatırımlara yönelmesini görmek sevindirici.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl