Haziranda çok daha az Bitcoin üreten RIOT, arayı enerji satarak kapattı

En büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan RIOT, haziran ayında mayısa göre çok daha az Bitcoin üretmesine ve satmasına rağmen enerji satışından önemli bir gelir elde etmeyi başardı. Şirket, aylık raporunda 460 BTC üretip 400 adedini de sattığını açıkladı.

ABD merkezli olan ve başta Teksas olmak üzere birçok bölgede önemli madencilik tesisleri bulunan RIOT şirketi, haziran ayı raporunu yayımladı. Firma gümde ortalama 15.3 Bitcoin üretimi yaparken toplam üretim ise aylık 460 BTC oldu. Bu BTC’lerin 400 adedi ise satıldı.

Enerji satışından 10 milyon dolar gelir

Mayıs ayında 676 BTC üreten ve bunların 600 adedini satan RIOT, rakamlar ve dolayısıyla gelirler haziran ayında çok daha düşük olmasına rağmen daha fazla gelir elde etmeyi başardı. Şirket, Teksas’ta son yılların en sıcak günleri yaşandığı ve ciddi bir enerji talebi olduğu için bu fırsatı değerlendirdi. Buradan elde edilen rakam fazladan 361 BTC satışına eş değerdi.

RIOT CEO’su Jason Les, resmi raporda verdiği bilgide, Teksas’taki aşırı sıcak hava dalgasının enerji satışlarında etkili olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Haziran ayı RIOT için çok önemli bir dönemdi. Madencilik, güç stratejimiz ve büyüme planlarımızın hepsini uygulama şansı bulduk. Teksas’ta hava sıcaklığının rekor seviyelere gelmesi sonrasında enerji satışlarından 8.4 milyon dolar, talep karşılanması sonucunda da 1.6 milyon dolarlık gelirler elde ettik.”

Şu an itibarıyla RIOT’ın elinde yaklaşık 7250 BTC bulunuyor. Bu rakam Marathon Digital için 12538, HUT8 için 9136 ve Cleanspark için ise 529 BTC…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl