Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili açıklamalarına Ripple CEO’sundan destek

brad-garlinghouse (1)

Tesla CEO’su Elon Musk’ın, şirketinin Bitcoin ile araç satışını durdurmasına kripto para evrenin önemli isimlerinden olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan yorum geldi. Daha önce de en büyük kripto parayı harcanan enerji konusunda eleştiren Garlinghouse, Musk’ın açıklaması için “Böyle bir problemin olduğunu reddedemeyiz. Çözüme odaklanalım” dedi.

Daha önce de Bitcoin ve enerji konusuna değinen ve bir Bitcoin işlemi için harcanan varil petrol sayısını hesapladığı için kripto para evreninden ciddi tepkiler de alan Brad Garlinghouse, Tesla’nın Bitcoin ile araç satışını durdurması konusunda Elon Musk’a destek oldu.

Tesla’nın bu kararını Twitter hesabından yorumlayan Garlinghouse şu ifadeleri kullandı:

“Bu konuyu çok da derinlemesine düşünmemize gerek yok. Dünyayı Elon Musk’ın değiştirdiği gibi çok az kişi değiştirdi. BTC’nin hayatımızda kalacağına şüphe yok ancak bir problem olduğunu reddetmek de o problemi çözmemizi sağlamayacaktır. Yenilenebilir enerji ya da mimari değişikliklerle olsun, biz çözüme odaklanalım”

Özellikle SEC’nin Aralık ayında Ripple’a açtığı davadan sonra bu konu hakkında çeşitli zamanlarda açıklamaları olan Garlinghouse, XRP’nin harcanan enerji konusunda Bitcoin’e oranla çok daha uygun olduğunu söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl