Bitcoin’i risk-kazanç oranına göre masaya yatırdılar, işte sonuç

Adamant Capital'in raporuna göre, piyasa değeri ile en büyük kripto para Bitcoin, risk-kazanç oranı bakımından şu an dünyadaki en iyi yatırım.

Adamant Capital’in yakın tarihli bir raporuna göre, Bitcoin almak için en iyi zaman şu an. Bitcoin’in ayı piyasasının son evresinde, yani birikim evresinde olduğu belirtilen raporda, hodl’cıların (Bitcoin’i satmayarak elde tutanlar) umutlarının yeniden yeşerdiği belirtiliyor. Ayrıca, Bitcoin’de temel kilometre taşlarının bir bir döşendiğine de dikkat çekiliyor.

Kripto para dünyasının etkili ismi Tuur Demeester tarafından kurulan Adamant Capital, 2012 ve 2015 yıllarında olmak üzere daha önce şimdikine benzer iki rapor daha yayınlamıştı. Bu raporların yayınlandığı her iki dönemde de Bitcoin önceki en yüksek seviyesine göre en az %80 kayıptaydı. Daha sonra bu kayıplarını telafi eden Bitcoin, yeni rekorlara imza atmıştı. Bitcoin şu anda da 2017’nin en yüksek seviyesinin %75 altında seyrediyor. Adamant Capital’e göre bu durum, beraberinde yeni rekorlar getirecek yeni bir boğa koşusunun habercisi olabilir.

Mevcut birikim evresinde BTC’nin 3,000$ – 6,500$ bandında hareket etmesi gerektiği belirtilen raporda, hodl’cıların yaklaşan boğa koşusuna hazırlık için pozisyonlarını konsolide etmeye başladıkları ifade ediliyor. Raporda ayrıca, piyasanın geçen yılın sonuna doğru kapitülasyon evresine girmesiyle birlikte, hızlı yoldan kâr elde etme arayışında olan pek çok bireysel yatırımcının piyasayı terk ettiği ve bunun sonucu olarak da geriye sadece stratejik ve tutkulu yatırımcıların kaldığı belirtiliyor.

Bu iddiaları desteklemek için Bitcoin’de Kasım ayından bu yana süregelen düşük volatiliteye dikkat çekilen raporda, şu ifadelere yer veriliyor:

“Yüksek Bitcoin volatilitesi, uyarılmış mutlu spekülatörlerin piyasaya dahil olduğunun bir göstergesi olabilir. Düşük volatilite ise; konsolidasyon, cansızlık ve birikim evreleriyle örtüşme eğilimindedir. Son zamanlarda Bitcoin’in 60 günlük volatilitesi %5’in altına düştü ve bu oran 2016’nın sonlarından bu yana görülmüyordu.”

Risk-kazanç oranına göre en iyi likit yatırım

Gelecekteki fiyat hareketlerinin merkezine hodl’cıların konulduğu raporda, 2018’in ilk üç çeyreğinde bu grubun fiyatların yeniden yükseleceği beklentisiyle BTC biriktirdiği kaydediliyor. Raporun devamında, 2018’in sonuna doğru bu grubun paniklediği ve pozisyonlarından kurtulmaya başladığı, sonuç olarak da Kasım ayındaki piyasa çöküşünün gerçekleştiği iddia ediliyor.

Rapor, uzun vadeli risk-kazanç oranı bakımından Bitcoin’in en iyi likit yatırım olduğu iddiasıyla sonlanıyor.

Haber: NullTX

→ ABD’NİN KONUŞTUĞU MÜLLER RAPORU’NDA ÇARPICI BİTCOİN GERÇEĞİ

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl