Kiyosaki’den “Büyük kriz öncesi Bitcoin’e gelin” çağrısı

Bitcoin yatırımcısı ve çok satan finansal okuryazarlık kitabı Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, piyasadaki dalgalanmaya ve son zamanlarda düşen fiyata rağmen, Bitcoin’in on yıl içinde sektör tarafından belirlenen hedefi geçme yolunda olduğunu belirtti. Kiyosaki yatırımcıların daha fazla Bitcoin satın alması gerektiğine inandığını belirtirken fiyatının yükseleceğini öngörüyor.

Ünlü yazar, dünya tarihindeki en büyük ekonomik çöküşün yaklaşmakta olduğunu öngörerek yatırımcılara kriptoya girmeleri çağrısında bulundu.

Özel bir röportajda konuşan ünlü isim, kriptolar için her fiyat düşüşünde mutlu olduğunu belirtti.

Kiyosaki ayrıca, daha önce bir numaralı kripto para olan Bitcoin’in daha da düşeceğini tahmin ederek 1100 doları test etmesini beklediğini söylemişti. Bu açıklamasının ardından temmuz ayında Bitcoin satın almak için nakit pozisyonunda beklediğini bildirmişti.

Altın ve gümüş manipüle ediliyor

Yazar, altın ve gümüş hakkında da yorumlarda bulunarak JP Morgan’ı Comex’te açığa satış yapmak ve gümüş vadeli işlemlerini manipüle etmekle suçlarken “Akıllı insanların daha fazla satın alabilmesi için fiyatları düşük tutuyorlar.” diye konuştu.

“Siyasi hamleler ekonomik gerilemeyi tetikledi”

Yazar ayrıca, ekonominin kötüye gitmesinin en önemli faktörlerinin, dünyanın artan borcu ve jeopolitik gerilimler olduğu görüşlerini yineledi. Başta Biden yönetimi olmak üzere hükümetlere, orta sınıf ve yoksulların değerleriyle uyumlu kurumlar ve yapılar oluşturmalarını tavsiye etti. Kiyosaki ayrıca Ukrayna-Rusya savaşının etkilerinden, özellikle de ABD gaz fiyatları üzerindeki etkisinden ders çıkarmanın önemini de vurguladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl