Bitcoin destekçisi Robert Kiyosaki’den dolar uyarısı: Güle güle ABD!

"Zengin Baba Yoksul Baba" kitabının yazarı olan, aynı zamanda yaptığı podcast'lerle de büyük ilgi toplayan ünlü yazar Robert Kiyosaki, ağustos ayında Güney Afrika'da düzenlenecek olan BRICS ülkeleri toplantısına dikkat çekti.

Uzun zamandır Bitcoin, altın ve gümüş alınması tavsiyesi veren ünlü yazar Robert Kiyosaki, Twitter hesabından bu kez de BRICS uyarısı yaptı. 22 Ağustos günü Güney Afrika’da yapılacak olan BRICS toplantısına vurgu yapan Kiyosaki, ABD için bu toplantıdan hayırlı bir karar çıkmayacağını belirtti.

“Fransa da katılabilir”

Toplantıya 41 ülkenin hatta Fransa’nın dâhi katılabileceğini belirten Kiyosaki, burada altına dayalı BRICS parasının açıklanma ihtimalini vurguladı ve şunları söyledi:

“ÇETE SAVAŞLARI: 22 Ağustos 2023’te, içinde muhtemelen Fransa’nın da olacağı 41 ülke BRICS toplantısı düzenleyecek. Dünyadaki dolar üstünlüğünü bitirmek için planlar yapacaklar. Bu anlamda verilecek teklif şu olacak. Bir adet BRICS parası, bir ons altına eşit olacak. Yani yaklaşık 3 bin dolar… Güle güle ABD…”

Çin, Hindistan, Rusya, Brezilya ve Güney Afrika’nın kurucuları olduğu gruba uzun zamandır dünyanın birçok ülkesinden katılım çağrısı geliyor. Son olarak 22 ülke daha BRICS grubuna katılmak için başvururken, ABD dolarının dünya ticaretindeki üstünlüğünün bitirilmesi planlanıyor.

Ancak ABD hala dünyanın en büyük finansal gücü statüsünü devam ettiriyor. 25 trilyon dolarlık ABD’yi, 19.9 trilyon dolar ile Çin izliyor. Uzmanlar ise birkaç yıl içinde Çin’in ABD’yi finansal güç anlamında geride bırakacağını dile getiriyorlar.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl