Roger Ver: Bitcoin almak için Lamborghini’mi sattım

Bitcoin'in erken savunucularından biri olan Bitcoin.com'un CEO'su Roger Ver, Bitcoin almak için Lamborghini'sini sattığını itiraf etti.

Bitcoin İsa lakabı ile bilinen -erken dönemde Bitcoin savunuculuğu yaptığından dolayı- Bitcoin.com’un CEO’su Roger Ver, yakın zamanda yayınlanan bir röportajda Blockchain teknolojisi ve Bitcoin hakkında konuştu.

Ver, röportaj sırasında henüz Bitcoin bile icat edilmeden önce bir Lamborghini‘ye sahip olduğunu ama dijital paraya aşık olduğundan Bitcoin almak için sattığını söyledi.

Kripto para ünlüsü, “hükümetlerin ekonomiye müdahalesinin ve tüm dünyada ekonomik büyüme oranını kötü etkiledikleri gerçeğinin” Bitcoin ve diğer kripto paralar tarafından yok edilmesini umut ediyor.

Ver, Bitcoin’i ise Blockchain’in katil uygulaması olarak nitelendirdi:

“Kaç kullanıcısı olduğunu, kaç mağazada kabul edildiğini ve kaç kişinin para uygulamasında zamanını, parasını, çabasını ve kaynaklarını harcadığına bakın. Yani Blockchain teknolojisi için katil uygulama çok net bir şekilde Bitcoin oldu.”

Ver’e göre kripto paralar için bir sonraki adım daha fazla insanın dijital paraları kullanması ve merkez bankalarını aç bırakması. Ardından sonraki adım ise insanların politikacılara onlardan razı olmadıklarını anlatması.

→ BITMEX GECE SAATLERİNDE REKOR ÜSTÜNE REKOR KIRDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl