Roger Ver: Kripto paranın geleceği her zamankinden daha parlak

Erken dönem Bitcoin yatırımcılarından biri olan Roger Ver, kripto para piyasasının geleceğinin her zamankinden daha parlak olduğunu iddia etti.

Erken dönem Bitcoin yatırımcılarından biri olan Roger Ver, Bloomberg’e verdiği röportajda piyasaya ilişkin önemli değerlendirmeler yaptı.

Röportajdan önemli bölümler şu şekildeydi:

Kasım ayı Bitcoin piyasası için oldukça soğuk geçti. Sizce son satışlarla birlikte dibi gördük mü?

“Bunu kimse bilemez. Kısa vadede aşağı mı yukarı mı gideceğini kimse bilemez.”

Peki sen ne düşünüyosun?

“Ben uzun vadede bu işin özüne, temel değerlerine yatırım yaptım. Kripto para piyasasının geleceği her zamankinden daha parlak. Daha fazla benimseme, daha fazla farkındalık… Uzun vadede çok umutluyum.”

Bir sürü hack, dolandırıcılık, ponzi olayları oldu. Bunlar kripto dünyasının güvenilirliğini baltalamadı mı?

“Kripto para ekosistemi üzerinde büyük bir farkındalık oluşuyor. Çok büyük oyuncular oyuna dahil oluyor. O yüzden bunların problem olacağını düşünmüyorum. Hacker’lar değerli şeylere saldırır. Boşa zaman harcamaz. Uzun vade için boğa sinyalleri olduğunu düşünüyorum.”

Düzenlemeler hakkında ne düşünüyorsun?

“Politikacıların, kripto para ekosistemini hacker saldırıları gibi sorunlara karşı daha güvenli hale getirme konusunda daha bilgili olduklarını düşünmek naiflik olur. Endüstri oyuncuları bu alanda daha bilgili. Düzenlemeyi onlar yapmalı.”

Tokyo’da bulunuyorsunuz. Japonya kripto paralara karşı pek iyi hissetmiyor sanki?

“Japonya bu sistemi benimseyen lider ülkelerden beri. 14 senedir Japonya’da yaşıyorum ki bu Bitcoin’in icadından daha önceye dayanıyor.”

Bitcoin Cash, BCH SV ve sizin de bulunduğunuz BCH ABC olarak çatallandı. Siz galip geldiniz ama iki taraf da işlerine devam ediyor. BCH’nin geleceğini nasıl görüyorsun?

“Ben spekülatörlerden ziyade sadece kripto para birimleri üzerine dayanan bir ekonomi inşa etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bitcoin’in bütün hedefi de bu zaten. BCH SV ve BCH ABC çatallanmasına gelince, bu ekosisteme bir fayda sağlamaya çalışan herkese iyi şanslar diliyorum.”

Çatallanmalar farklı fikirlerin ortaya çıkması için iyi olabilir ama problem şu ki piyasadan milyarlarca dolar silindi. Nereye doğru gidiyoruz?

“İnsanların kripto paraları gerçek bir para gibi kullanabilmesi için araçlar inşa etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Mesela bir şey satın alma, faturaları ve kiraları ödeme ve hatta vergileri ödeme. Ohio eyaleti vergi ödemelerini Bitpay yoluyla Bitcoin olarak kabul etmeye başladı. Bence bu genel toplumsal benimsenme için büyük bir adımdı. Eğer vaktin varsa seni Tokyo’daki restoranlarda gezdirebilirim. Bitcoin Cash kabul eden bir sürü yer var.”

→ “BITCOIN 2020’YE KADAR 10$’A DÜŞMEZSE KÖPEĞİMİN KAKASINI YİYECEĞİM”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl