Bentley, Bugatti ve Rolls Royce da Bitcoin’le tanıştı

Rolls Royce, Bugatti ve Bentley'in satışını yapan dünyanın en büyük lüks otomobil satıcılarından biri artık Bitcoin ve Bitcoin Cash kabul ediyor.

Rolls-Royce, Bentley ve Bugatti markalarının satışını yapan ABD’deki lüks otomobil bayisi Post Oak Motor Cars, bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve Bitcoin Cash kabul etmeye başladığını bildirdi.

Amerikalı iş adamı Tilman Fertitta’nın sahibi olduğu bayi, müşterilerinin kripto paralarla ödeme yapmak için kripto para ödeme işlemcisi BitPay’i sistemlerine entegre etti. Açıklamaya göre Teksas merkezli şirket, bu sayede dünya çapındaki müşterilerden kripto para ödemesi alabilecek.

Şirket yeni ödeme seçeneğini, müşterilerinin en iyi satın alma deneyimine erişebilmesinin yanı sıra dünyanın dört bir yanında araçlarını daha hızlı ve daha kolay satın alabilmeleri için sunmaya karar verdiklerini bildirdi.

Geçtiğimizin yılın sonlarında 4.4 milyar dolarlık bir servete sahip Fertitta, çoğu insanın Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) tarafından sigortalı olmadığından asla Bitcoin satın almayacağını söylemişti.

Bu yılın başlarında büyük Amerikan otomobil üretici Ford, trafik akışını kolaylaştırmak için araçlar arasında kripto para alışverişini içeren bir patent başvurusunda bulunmuştu.

Mart ayının başlarında Mercedes-Benz ve Smart markalarıyla tanınan Almanya merkezli otomobil üreticisi Daimler AG, düşük hızda sürüş gibi çevre dostu sürüş uygulamaları için sürücüleri ödüllendirmek maksadıyla MobiCoin isminde bir dijital para oluşturduğunu duyurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl