Bitcoin’in 2018’de 20.000$ olabileceğini söyleyen Moas’dan şaşırtıcı tavsiyeler

Ünlü analist Ronnie Moas, Bitcoin’deki fiyat tahminlerinin sıklıkla doğru çıkmasıyla bilinen bir isim. Bitcoin 10.000$ seviyesini görmüşken Moas, daha şaşırtıcı tavsiyelerde bulunuyor. Moas, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold gibi Bitcoin’den türeyen coin’lerin elde tutulması gerektiğini düşünüyor. Ünlü analistin bu tavsiyesi şüphesiz orijinal Bitcoin’in destekçilerinin bir kısmını rahatsız edecek. Moas’ın Cointelegraph ile gerçekleştirdiği röportajdan önemli bölümler şöyle: ‘6-12 ay içinde 20.000$ mümkün’ Cointelegraph: Yatırım topluluğu Bitcoin‘in kısa vadeli fiyat hedefleri konusunda bile bölünmüş halde. Önümüzdeki 6-12 ay içerisinde ne öngörüyorsun? Ronnie...

Ünlü analist Ronnie Moas, Bitcoin’deki fiyat tahminlerinin sıklıkla doğru çıkmasıyla bilinen bir isim.

Bitcoin 10.000$ seviyesini görmüşken Moas, daha şaşırtıcı tavsiyelerde bulunuyor. Moas, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold gibi Bitcoin’den türeyen coin’lerin elde tutulması gerektiğini düşünüyor. Ünlü analistin bu tavsiyesi şüphesiz orijinal Bitcoin’in destekçilerinin bir kısmını rahatsız edecek.

Moas’ın Cointelegraph ile gerçekleştirdiği röportajdan önemli bölümler şöyle:

‘6-12 ay içinde 20.000$ mümkün’

Cointelegraph: Yatırım topluluğu Bitcoin‘in kısa vadeli fiyat hedefleri konusunda bile bölünmüş halde. Önümüzdeki 6-12 ay içerisinde ne öngörüyorsun?

Ronnie Moas: Önümüzdeki 6-12 ay içerisinde Bitcoin’in 15.000$’a (20.000$ da mümkün) doğru bir adım atacağını düşünüyorum. Bitcoin fiyatına, Bitcoin + Bitcoin Cash + Bitcoin Gold şeklinde bakıyorum. Zaten bu hesaplamayla 10.000$’ı aştı.

Bu bir balon değil. Hisse senetlerinde, nakitte, bonoda ve altında bulunan 200 trilyon Dolar’ın yüzde 1’i Bitcoin’e kayarsa Bitcoin fiyatı 125 bin Dolar’ı bulacak. Bitcoin’in nihayetinde 250 bin – 500 bin Dolar’lık bir fiyatla altını yakalayabileceğinden de söz edilebilir.

‘Bitcoin Gold ve Bitcoin Cash alın’

CT: Bitcoin Cash fenomenine ve geleceğine yaklaşımınız nasıl?

RM: İnsanlara Bitcoin Gold ve özellikle Bitcoin Cash almalarını şiddetle tavsiye ederim. Sanırım insanlar birkaç hafta önce Bitcoin’in yüzde 20 geriledi ve Bitcoin Cash’in yüzde 150 arttığı zaman bunu öğrendi. Çeşitlendirme konusuna güçlü bir şekilde inanıyorum.

‘2018’de baraj kapakları açılacak’

CT: CME Group’un gelecek ay başlayacak olan Bitcoin’de vadeli işlemlerinin etkisini nasıl değerlendiriyorsunuz?

RM: CME’nin bu girişimi, Bitcoin ve dijital para birimlerinde bir onay mührü olması nedeniyle önemli; şu an Bitcoin ve dijital para birimleri 300 milyar Dolar’lık bir değerlemeye sahip. Bu Goldman Sachs, Starbucks ve General Motors’un birleşiminden bile daha fazla!

CME mührü bizi ETF’ye bir adım daha yaklaştıracak.

Bu gerçekleştiğinde kurumsal para akmaya başlayacak, perakende yatırımcılar döviz hesaplarını açma ve hesaplarını nasıl koruyacaklarını düşünme konusunda endişelenmeden dijital para birimlerine yatırım yapabilecekler -Çoğu insan nasıl yatırım yapılabileceğini öğrenmekte güçlük çekiyor. Kanımca 2018 yılında baraj kapakları açılacak.

CT: Teknik sağlamlık açısından hangi dijital para birimlerine hayranlık duyuyorsunuz?

RM: Bitcoin dışındaki tavsiyelerimi isteyen insanların hizmetime kaydolmuş olmalarını tercih ederim. Birkaç tane var ve tavsiyelerimi ücretsiz olarak vermek istemiyorum, çünkü müşterilerim üzülüyorlar. Müşterilerime önerdiklerim arasında Litecoin, Bitcoin Cash, Dash, Monero ve Stellar Lumens var ancak bunlarla sınırlı değil.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl