Bir Rus işadamı Bitcoin madenciliği yapmak için iki enerji santrali satın aldı

Rusya'da madencilik operasyonları genişliyor. Rus işadamı Aleksey Kolesnik, kripto para madenciliği yapmak için iki ayrı enerji santrali satın aldı.

Çin, düşük enerji maliyeti olanaklarından dolayı uzun zamandır kripto para madenciliğinin kalesi halini aldı ve birçok büyük madencilik operasyonu bu ülkede kuruldu.

Görünen o ki, kripto para madenciliği operasyonları yavaş yavaş Rusya’ya da yayılıyor gibi görünüyor.

CoinTelegraph‘ın Russia Today’den aktardığına göre, Rus işadamı Aleksey Kolesnik, kripto para madenciliği yapmak için iki ayrı enerji santrali satın aldı.

Perm ve Udmurtia merkezli iki enerji santrali, Moskova’nın yaklaşık 1200 k doğusunda, bir veri merkezi ve madencilik işletmesi olarak yenileniyor.

Kolesnik, iki enerji santrali için yaklaşık 3 milyon Dolar ödedi. Bununla birlikte madencilik operasyonunun ne zaman başlatılacağı ile ilgili henüz kesin bir bilgi yok.

Rusya’da kripto paraların son durumu

Projenin geleceği, bütünüyle Rus hükümetinin kripto paralara ilişkin tutumuyla alakalı.

Geçtiğimiz hafta sonu yerel basında yer alan haberlere göre Rusya’nın maliye bakanlığı, ülkede onaylanmış borsalarda kripto para ticaretini yasallaştırmak için bir kanun tasarısı hazırlıyor. Bu aynı zamanda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in BRICS ve EEU üyelerini de kapsayacak olan çokuluslu bir kripto para biriminin oluşturulmasını önermesinin ardından gerçekleşti.

Rusya’nın 2018 yılının Temmuz ayına kadar ülkede kripto para ticaretini yasallaştırması ve madencilik ile kripto para ticaretine vergi getirmesi bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl