Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rus Bakan: Bitcoin’e yatırım yapmak kumar oynamaktan daha kötü

Rusya dijital para birimleri için yasal düzenlemeler hazırlamakla uğraşırken bir Rus yetkili, Bitcoin‘e yatırım yapmanın kumar oynamaktan daha kötü olduğunu söyledi. Geçtiğimiz hafta Rusyalı yetkililer, dijital para birimlerini tartışmak üzere Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldiler. Putin, dijital para birimlerinin dünya çapında birçok ülkede ödeme aracı haline geldiğine dikkat çekti. Putin, ayrıca dijital para birimlerinin para aklama, vergi kaçırma ve terörizmi finanse etmeye fırsat verdiği, bu nedenle ciddi riskler taşıdığı konusunda uyarıda bulundu. Bu gelişmelerden günler sonra...

Rusya dijital para birimleri için yasal düzenlemeler hazırlamakla uğraşırken bir Rus yetkili, Bitcoin‘e yatırım yapmanın kumar oynamaktan daha kötü olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta Rusyalı yetkililer, dijital para birimlerini tartışmak üzere Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldiler. Putin, dijital para birimlerinin dünya çapında birçok ülkede ödeme aracı haline geldiğine dikkat çekti. Putin, ayrıca dijital para birimlerinin para aklama, vergi kaçırma ve terörizmi finanse etmeye fırsat verdiği, bu nedenle ciddi riskler taşıdığı konusunda uyarıda bulundu.Bu gelişmelerden günler sonra Rusya’nın Maliye Bakanı Anton Siluanov, devletin dijital para birimlerini kontrol etme kararı verdiğini ifade etti.

Siluanov buna ek olarak Eylül ayında dijital para birimlerini yasaklamanın hiçbir anlamı olmadığını da söylemişti.

Ancak Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maxim Oreshkin‘den farklı bir yorum geldi. Russia Today’e konuşan Oreshkin şunları söyledi:

“Bitcoin’in nasıl dalgalandığına bakın, çok fazla artar ve çok fazla düşer. Niteliksiz bir yatırımcı için kumardan daha kötü bir yatırım aracı. Önce kazanırsınız, sonra her şeyi kaybedersiniz ve elinizde hiçbir şey kalmaz.”

Oreshkin ayrıca Bitcoin fiyatının son haftalardaki volatilitesini Rus saadet zinciri MMM ile karşılaştırdı.

Rusya’nın Maliye Bakanı Yardımcısı Alexei Moiseev de daha önce Oreshkin’in yorumlarına benzer görüşler ifade etmişti. Moiseev, Bitcoin’i saadet zincirleriyle karşılaştırmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl