Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’de kritik anlar: “Sadece iki direnç kaldı”

Bitcoin fiyatı, bugün akşam saatlerinde 13 bin 700 doları da geride bıraktı. Yerel piyasada 112 bin 700 TL'yi gören Bitcoin için analistler ne diyor?

bitcoin

Bitcoin fiyatı yükseliş trendini bugün de devam ettirdi. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, TSİ 21.00 civarında 13 bin 760 dolara kadar yükseldi. Fiyat 21.30 itibari ile 13 bin 600 dolar seviyesinde yer alıyor.

13 bin 760 dolar, Bitcoin’de 2020 için yeni bir rekor. Analistler, lider kripto paranın 2017 yılında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesine tekrar çıkması için yalnızca tek engel kaldığını öne sürüyor.

Makro yatırımcı Raoul Pal, bugün yaptığı açıklamada, Bitcoin’in grafiğinde yalnızca iki büyük fiyat direnci kaldığına dikkat çekti. Pal, “Bitcoin grafiğinde tam olarak yalnızca iki direnç kaldı. 14 bin dolar ve sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar. Yeni zirveyi en geç önümüzdeki senenin başlarında görmeyi bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yatırım platformu eToro’nun kıdemli piyasa analisti Simon Peters ise bu haftaki bir yatırımcı notunda teşvik paketi korkularının Bitcoin’de ateşi harlayabileceğini belirtti. Peters, “Satoshi Nakamoto’nun onu Bitcoin’i yaratmaya iten modern ekonomiler hakkındaki görüşünün bir başka önemli yönü olan enflasyonda bir artış da görebiliriz. Bunun Bitcoin ile hisse senedi piyasaları arasındaki ilişkiyi nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak.” dedi.

Aynı yatırımcı notunda yine eToro’dan piyasa analisti David Derhy, insanların artık 12 bin dolar yerine 20 bin dolara dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Derhy, “Mevcut yükseliş, 14 bin dolara kadar uzanabilir. Eğer bu seviye geçilirse teknik ve temel açıdan bir sonraki seviye 20 bin dolar olacaktır. Teşvikin boyutu hala tartışmaya açık olsa da hükümet daha fazla ekonomik teşvik paketi sağlayacak. Bir süre 12 bin doların altına düşmeyeceğimiz görüşündeyim.” yorumunu yaptı.

Bitcoin’de alımlar zayıflıyor mu?

Öte yandan Bitcoin’de alımların zayıflıyor olabileceğine dair belirtiler de var. Kripto para veri platformu Crypto Quant’ın CEO’su Ki Young Ju’nun paylaştığı verilere göre, kripto para borsalarına yatırılan stabil kripto para miktarı, 24 Ekim’den bu yana düşüşe geçti. CEO, bu durumu “Bitcoin’de alım gücü, kısa vadede zayıflıyor.” şeklinde yorumladı.

“Bitcoin’de alım gücü, kısa vadede zayıflıyor.” – Crypto Quant CEO’su
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl