Samsung, kripto para özelliklerini diğer Galaxy modellerine de getiriyor

Samsung'un kripto para ve Blockchain özelliklerini, Galaxy S10'un ardından diğer Galaxy modellerine de ekleyeceği bildirildi.

Business Korea’nın haberine göre Güney Koreli elektronik devi Samsung, kripto para ve Blockchain özelliklerini, Galaxy S10’un ardından diğer Galaxy modellerine de kazandıracak.

Samsung tarafından bugün yapılan basın açıklamasında dijital cüzdan uygulamasının düşük fiyatlı modellerde dahi kullanıma sunulacağı ve kripto para özelliklerinin daha fazla ülkede kullanılabilir olacağı bildirildi.

Samsung Electronics’in yetkililerinden Chae Won-choel, “Blockchain fonksiyonlarını destekleyen Galaxy modellerinin sayısını yavaş yavaş genişleteceğiz. Bu fonksiyonların Güney Kore, ABD ve Kanada’nın ardından diğer ülkelerde de kullanılabilir olmasını sağlayacağız.” dedi.

Samsung’un Blockchain cüzdanı, şu anda yalnızca şirketin en son piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonu Galaxy S10’da mevcut. S10 ayrıca dijital imza ve merkeziyetsiz uygulamalar gibi farklı Blockchain özellikleriyle de geliyor. Bu ek özelliklerin diğer Galaxy modellerinde de yer alacağı bildiriliyor.

Öte yandan Samsung’un SK Telecom ve KT Corporation gibi telekom şirketleriyle Blockchain tabanlı dijital kimlik araçları ve diğer girişimler hakkında iş birliği yapmak üzere görüştüğü kaydediliyor.

Samsung, son dönemde kripto para ve Blockchain alanında her zamankinden daha aktif bir şekilde var oluyor. Geçtiğimiz ay şirketin Samsung Coin adında bir kripto para geliştirmeyi düşündüğü ortaya çıkmıştı.

Teknoloji devi ayrıca dünyanın en büyük kripto para donanım cüzdanları üreticisi Ledger’e yaklaşık 3 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl