Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Samsung, kripto paraların Samsung Pay’e entegrasyonuna hazırlanıyor

Güney Koreli elektronik devi Samsung'un kripto paraları 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip Samsung Pay'e entegre etmek için adım attığı bildiriliyor.

Business Korea’de yer alan habere göre, Samsung Electronics, kripto paraları Güney Kore ödeme pazarının %80’ini oluşturan Samsung Pay‘e entegre etmek için harekete geçmiş gibi görünüyor. Şirket kısa süre önce mobil işler bölümünün Blockchain görev gücünü hizmet işleri bölümüne aktardı.

Şirketin Blockchain görev gücü, Mart ayında piyasaya sürülen Galaxy S10’a “Samsung Blockchain KeyStore”un ve Samsung Blockchain Wallet”ın yüklenmesine liderlik etmişti. Son durumda bu ekip, Samsung Pay’in de dahil olduğu temel akıllı telefon hizmetlerini geliştiren ve yöneten hizmet işleri bölümüyle birleştirildi.

Ayrıca, bu değişikliğin sonucunda Blockchain görev gücünün başına hizmet işleri bölümünün başkan yardımcısı Kim Yong-jae getirildi. Yakın zamanda şirket içi bir yeniden yapılanmaya giden Samsung, Blockchain ve kripto para servislerini genişletme planını duyurmasının ardından Samsung Pay ve Samsung Health gibi Galaxy telefonlarının temel uygulamalarının kontrolünü Kim’e vermişti.

Samsung Electronics’in Blockchain teknolojisini kullanarak Samsung Pay’in iş alanlarını genişletmeye çalışacağı yönünde spekülasyonlar var. Samsung Pay bir Blockchain cüzdanıyla entegre edildiğinde küresel pazardaki kullanıcıları artabilir, çünkü bu durum finansal işlemler için çeşitli işlem ücretlerini azaltabilir.

Samsung Pay gibi basit ödeme servisleriyle bağlantılı olan kredi kartı kullanıcılarının çevrim içi ve çevrim dışı ödeme sürecinde katma değerli ağ operatörlerine ve ödeme noktası operatörlerine ücret ödemeleri gerekiyor. Samsung’un entegresini düşündüğü Blockchain teknolojisi, kişiler arası doğrudan ödemelere imkan tanıyarak bu ücretleri azaltabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl