6 analist 6 yorum: Bitcoin fiyatı 2023’e kadar 96,000 dolara ulaşabilir mi?

Bitcoin, ICO danışmanlık şirketi Satis Group'tan iki analistin öngördüğü gibi gerçekten 5 yıl içinde 96,000 dolara ulaşabilir mi?

Yakın zaman önce ICO danışmanlık şirketi Satis Group’un iki analisti, önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin fiyatlarının 96,000 dolara ulaşacağını öngördü.

Forbes, bu tahmini kripto para piyasasındaki analist ve uzmanlara sordu. Araştırmaya katılanlar, Bitcoin’in 2023’e kadar 96,000 dolara ulaşabileceği iddiasına karışık yanıtlar verdi.

Bazıları tahmini aşırı olarak eleştirirken bazılarıysa dijital paranın şu andan beş yıl içinde fiyatının ne olacağını tahmin etmenin güçlüğünü vurguladı.

‘Değişmesi muhtemel çok faktör var’

Kripto para serbest yatırım fonu BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, “Bitcoin’in fiyatı 5 yıl içinde 10,000 dolar ile 100,000 dolar arasında bir yerde olabilir. Kesin bir tahmin vermek zor, çünkü şimdiyle 2023 arasında değişmesi muhtemelen olan çok sayıda faktör bulunuyor.” dedi.

DiPasquale, sözlerinin devamında “Dijital paralar ve varlıklar ödemelerin ve değer saklamanın geleceğidir. Bitcoin ise bu devrime öncülük ediyor. Ancak bu beş yıl boyunca belirli bir fiyat etiketi garantilemeyi kolaylaştırmaz.” ifadelerini kullandı.

‘İddialı bir tahmin, sanmıyorum’

Kripto türev ürünleri platformu Amulet’in genel müdürü Marouane Garcon, 96,000 dolarlık fiyat tahminini ‘biraz iddialı bir tahmin’ olarak niteledi ve “2023’e kadar 96,000 dolara ulaşabileceğimizi sanmıyorum” dedi.

‘Son derece iyimser’

Jibrel Network’ün CEO’su Yazan Berghuthi ise “BTC’nin özellikle İran, Türkiye ve Venezuela gibi hiperenflasyon yaşayan ülkelerde bir değer deposu olarak mecburi bir kullanım durumu olduğuna inanıyorum, ama önümüzdeki beş yıl içinde ABD, İsviçre, Singapur, Almanya, Hollanda gibi piyasalardaki özel bankalardan büyük miktarda piyasa payı alacağını düşünmek son derece iyimser.

Bazı piyasa gözlemcileri ise Bitcoin’in 2023 yılına kadar 96,000 dolar seviyesine çıkabileceğini öne sürdüler.

‘Küresel para arzıyla kıyaslandığında tamamen mümkün’

Blockforce Capital’in CEO’su Eric Ervin, “Bitcoin’in coin başına 100,000 dolarlık bir değere ulaşması tamamen mümkün. Bitcoin’in şu anki 112 milyar dolarlık piyasa değeri, 90.4 trilyon dolar olan küresel para arzının yalnızca yüzde 0.1’ini oluşturuyor.” şeklinde konuştu.

‘Oldukça gerçekçi bir ihtimal’

Dijital para yatırımcısı Marius Rupsys da benzer bir bakış açısı sundu ve “Geçmiş boğa piyasalarında dile getirilen 96,000 dolarlık fiyata ulaşmak mümkün görünüyor. Örneğin Bitcoin, 2017 yılında 1000 dolardan gelerek 16,000 doların üzerine çıktı. 1 yılda 16 kattan fazla artış. Bitcoin bugün 6,450 dolardan işlem görüyor, yani önümüzdeki beş yıl içinde 15 kat artarak 96,000 dolara ulaşması gerekiyor. Bitcoin’in uzun süre hayatta kaldığını varsayarsak ve volatilite benzer düzeylerde olursa bir sonraki Bitcoin boğa koşusunda bunun gerçekleşme ihtimali oldukça gerçekçi.” yorumunu yaptı.

‘2020’deki halving’e yaklaşıldıkça olabilir’

Son olarak Blockchain yatırımcısı ve danışman Oliver Isaacs bu konuda şu değerlendirmede bulundu:

“Dijital varlıklar hayatta kalacak. Kripto paralar, inandığım gibi gerçekten kağıt ve itibari para problemlerini çözüyorsa 200 milyar doların 200 trilyon dolara çıkmaya başladığını göreceğiz ve bu fark kapanacak. Bu %100,000 kazanç demek. Bitcoin, 2020 yılında gerçekleşecek olan halving’e yaklaşıldıkça 96,000 dolara ulaşabilir.”

→ BITTREX, BITTREX INTERNATIONAL VE BITTREX MALTA’YI DUYURDU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl