Tom Lee: Bitcoin’deki satış baskısı 17 Nisan’dan sonra hafifleyebilir

Wall Street analisti Tom Lee'nin tahminine göre, kripto para piyasalarındaki satış baskısı ABD'deki vergi gününden sonra hafifleyebilir.

Kripto para piyasalarındaki satış baskısı ABD’deki vergi gününden sonra hafifleyebilir.

Wall Street analisti Tom Lee, müşterilerine gönderdiği son notta, “ABD’de 17 Nisan olarak belirlenen gelir vergisi için son beyanname tarihi, kripto paraların gerilemesine katkıda bulunuyor. Kripto paralardan önemli ölçüde gelir elde eden yatırımcılar, sermaye kazançları vergilerini ödemek için kripto varlıklarını satıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Lee, raporunun devamında, “Bu, kriptolardan dolara doğru büyük bir çıkış. Tarihsel tahminler, her 1$’lık çıkışın kripto para piyasası üzerindeki etkisinin 20 ila 25$ arasında olduğu yönünde.” dedi.

‘ABD hanehalkının kripto paralardan kaynaklı 25 milyar dolar vergi borcu var’

Lee, ABD hanehalkının, 2017 yılında kripto paralardan vergilendirilebilir kazançlarının 92 milyar dolar olduğu tahmininden hareketle, toplamda 25 milyar dolarlık bir vergi borcu olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin‘deki satış baskısının 17 Nisan’ın ardından hafifleyeceğini öngören Lee, düzenleyici risklerin hala önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl