Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun bir gizemi daha aralandı

Bitcoin'in mucidi Satoshi Nakamoto tarafından çıkarıldığı varsayılan blokları araştırmasıyla ünlenen Sergio Dermain Lerner, yeni bir bulguya daha ulaştı.

bitcoin haberleri

Satoshi Nakamoto tarfından çıkarılan Bitcoin blokları üzerine yaptığı araştırmayla tanınan bir isim olan Sergio Dermain Lerner, bu konuda araştırmalarını daha da derinleştirdi.

Lerner, son araştırmasında Satoshi Nakamoto’nun madencilik için ne tür donanımlar kullandığına odaklandı. Bu, kripto para sektöründe yıllardır tartışılan bir mevzu. Bazıları Nakamoto’nun tek bir bilgisayar kullandığını ileri sürerken bazıları ise çok sayıda bilgisayardan yararlandığını iddia ediyordu.

Lerner, geçtiğimiz Haziran ayında yayınladığı bir başka araştırma bulgusunda, Satoshi’nin bilinmeyen bir nedenden dolayı blok aralığının ilk beş dakikasında madencilik yapmaktan kaçındığını yazmıştı. Araştırmacı, bunun muhtemel nedeninin Bitcoin’in mucidinin diğer madencilere kendileri için blok çıkarma ve Bitcoin kazanmalarına olanak vermek istemesi olabileceğini ifade etmişti.

Bitcoin Hakkında Son Gelişmeler İçin > Bitcoin Haberleri

Son araştırmada ise Lerner, Satoshi’nin kullandığı ekipman türü hakkında tartışmaya son verebilecek bir sonuç elde etti. Buna göre, Bitcoin’in mucidi bazıları tarafından iddia edildiği gibi, madencilik için 50 bilgisayardan oluşan bir madencilik çiftliğinden yararlanmıyor, aksine sadece bir bilgisayar kullanıyordu. Yani, Lerner’in bulguları doğruysa Satoshi Nakamoto, 1.12 milyon Bitcoin’i bir bilgisayar ile çıkarmıştı.

İlginizi Çekebilir > İlk Bitcoin Milyarderleri

Bitcoin araştırmasının ulaştığı sonuç, aynı zamanda Satoshi Nakamoto’nun bir ekip değil, tek bir kişi olduğu tezini de güçlendiriyor. Bununla beraber, kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu öne süren Craig Wright’ın bu iddiasını da çürütüyor, çünkü Wright, madencilik için düzinelerce bilgisayar kullandığını söylemişti.

Wright’ın Bitcoin’in mucidi olduğu iddiası, ayrıca Mayıs ayında bir başka kişi tarafından daha çürütülmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl