Varlık yönetimi devi, Satoshi Nakamoto’nun ünlü sözünü hatırlattı

Yönetimi altında 7 trilyon doların üzerinde varlığa sahip Fidelity'nin dijital varlık kolu Fidelity Digital Assets, son raporunda Bitcoin'in mucidi Satoshi Nakamoto'nun ünlü bir sözünü hatırlattı.

Meşhur Bitcoin tahmininin ardındaki isim kimliğini neden gizlediğini açıkladı

Fidelity Dijital Assets (FDA), Bitcoin’e olan ilgi ve yatırımın değerlendirildiği bir raporda Satoshi Nakamoto’dan bahsetti.

Bilindiği üzere FDA, ana şirket Fidelity Management & Research (FMR) üzerinden Fidelity ile bağlantılı. Dünyanın en büyük finansal hizmetler şirketlerinden biri olan Fidelity tahmini olarak 7 trilyon dolar değerinde varlığı yönetiyor.

FDA yaptığı araştırmanın bulgularına göre, Bitcoin’in yatırımcıları tarafından çok fazla araştırılmamasına rağmen sevilen ve istek duyulan bir değer saklama aracı olduğunu belirtti. Buna ek olarak yatırımcıların Bitcoin’i gelecekte çok daha fazla insan tarafından kullanılacak bir değer saklama aracı gördüğü de aktarıldı.

İnsanların BTC’ye olan bu bakış açısı ise FDA’nın raporuna da kattığı Satoshi Nakamoto’nun ünlü sözünü hatırlatıyor:

“Ya tutarsa diye biraz almak mantıklı olabilir. Eğer yeterli sayıda kişi böyle düşünürse o zaman bu, kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet olur”

Bitcoin yatırımcıları volatiliteden endişe etseler de uzun vadede BTC’nin bir değer saklama aracı olacağına inanıyorlar.

FDA’nın tezinde de belirttiği gibi daha çok insan Bitcoin aldıkça volatilitenin de azalmaya devam etmesi bekleniyor.

FDA tarafından konuyla ilgili düşünceleri sorulan yatırımcılar, bir sonraki farkındalık ve adaptasyon dalgasının dış etkenler tarafından sağlanacağına inanıyor. Bu dış etkenler olarak ise hükumetlerin ve merkez bankalarının benzeri görülmemiş şekilde Bitcoin’i kabullenmesi kastediliyor.

Uzun vadedeki adaptasyonda etkin olacak faktörler olarak da yeni nesil kişilerin ailelerinden kendilerine kalacak mirasların bir bölümüyle BTC almaları ya da insanların yavaş ve sağlam olarak tüm dünyada oluşan enflasyondan korunmak için yine Bitcoin’e geçmeleri gösteriliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl