Saxo Bank: Kripto boğa piyasası, 2018’in ikinci çeyreğinde geri dönebilir

Büyük Danimarka bankası Saxo Bank, kripto para birimlerinin 2018 yılında büyümesi konusundaki iyimserliğini sürdürdü.

Büyük Danimarka bankası Saxo Bank, kripto para birimlerinin 2018 yılında büyümesi konusundaki iyimserliğini sürdürdü.

Bakanın analistleri tarafından hazırlanan son raporda, 2018’in ikinci çeyreğinde bazı olayların kripto para birimleri için yukarı yönlü bir “sıçrama tahtası” haline gelebileceği bildirildi.

Raporda, küresel politik belirsizlikler, kredi erişiminin ve emtia volatilitesinin sıkılaştırılması gibi faktörlerin kripto para piyasalarına yeni paraların girmesini sağlayabileceği öne sürüldü.

Raporda ayrıca Blockchain teknolojisinin konumunun güçlendirilmesinin ikinci çeyrekte sektörün toparlanmasına katkıda bulunacağı ifade edilerek şöyle denildi:

“Tarihsel olarak mavi çip kripto paraların çoğu Brexit, Trump’ın seçilmesi ve Kuzey Kore füze testleri gibi küresel belirsizlikler karşısında fiyat artışları gördü. Hisse senedi piyasalarında önemli bir geri çekilme söz konusuysa ilişkisiz varlıklara veya kripto para birimlerine bir miktar para akışı olacaktır. Düzenlemelerin artması nedeniyle kurumsal sermayenin kripto para piyasasına girişi, kripto para birimlerinin iyi bir çeyrek dönem geçirmesini sağlayabilir.”

Bu arada Saxo Bank analistlerinden Kay-Van Petersen, geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in 2018’de 50 ila 100 bin dolar arasında bir yerde olacağını söylemişti. Petersen, 2016 yılının Aralık ayında Bitcoin’in 2017’de 2000$’a ulaşacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. O sıralarda Bitcoin, 900$’ın altında işlem görüyordu ve Mayıs ayında 2000$’ı geçti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl