FTX CEO’sundan kripto para yorumu: En kötü dönem bitti

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasında yaşanan en kötü düşüşlerin muhtemelen sona erdiğini söyledi.

Milyarder kripto yatırımcısı, CNBC’ye verdiği röportajda, “Bence asıl sancılı dönem dört ay kadar önce yaşandı. Bundan sonra daha fazla sıkıntı yaşanacağını öngörmüyoruz. Piyasada durumlar büyük ölçüde istikrara kavuştu.” diye konuştu.

Bu yılın başlarında, yükselen faiz oranlarının daha spekülatif varlıklar üzerinde baskı yaratmasıyla kripto para fiyatlarında keskin bir düşüş yaşanmıştı. Gelen satışlarla, Bitcoin 69 bin dolar civarındaki en yüksek seviyesinden yönünü aşağı çevirip 18 bin doların altına kadar inmişti.

Zarar eden şirketlerin “kurtarıcısı” oldu

Yeni yılın başlarındaki düşüş, kripto para piyasasındaki diğer tarafları da etkilemişti. Ethereum 4 bin 800 doların üzerindeki seviyesinden 2022’nin en düşük seviyesi olan 900 doların altına kadar düşmüştü. Cardano, Solana ve Dogecoin gibi popüler kripto paralar da yaşanan düşüşlerden nasibini almıştı.

Kripto para piyasasındaki ani çöküş, sektördeki birçok oyuncuya da zarar vermişti. FTX, BlockFi’a finansman ve Voyager Digital’e destek sağlayıp Robinhood’dan da hisse satın alarak piyasadaki durumdan etkilenen bazı firmalar için bir kurtarıcı görevini üstlenmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl