SkyBridge kurucusu Scaramucci: Bitcoin 100 bin doları aşacak

Yatırım yönetim şirketi SkyBridge'in kurucusu olan Anthony Scaramucci, katıldığı bir programda Bitcoin'in sene sonuna doğru 100 bin dolarlık seviyeyi aşacağını düşündüğünü söyledi. Scaramucci, en büyük kripto paranın bu yükseliş öncesinde 50 bin dolarlık seviyeye de inebileceğini ancak ondan sonra sert yükselişin geleceğini tahmin ettiğini de belirtti.

Bitcoin bu sabah saatlerinde yeniden 60 bin dolar seviyelerini zorlamaya başlarken, dijital varlıklar konusunda da yatırım hizmeti veren SkyBridge varlık yönetim firmasının sahibi Anthony Scaramucci, önümüzdeki 6 aylık dönemde sert yükselişler beklediğini dile getirdi.

“170 bin dolarlık fikrimin arkasındayım”

ABD medyasından CNBC’deki bir yayına katılan Scaramucci, Bitcoin’in 50 bin dolarlık seviyeye düşme ihtimalinin olduğunu ancak böyle bir durum olması halinde de, sonrasında sert yükseleceğini düşündüğünü belirtti:

“Bitcoin’in uzun vadeye yayılan temellerini hala seviyoruz. Halving sonrası 170 bin doları geçeceği fikrimin hala arkasındayım. Sene sonu 100 bin dolarlık seviyeye ulaşırız diye düşünüyorum. Öncesinde ise bu zorlukları aşmamız gerekiyor”

“FTX müşterileri de alacak”

FTX’in, mağdur olan müşterilere Mt. Gox gibi coin değil nakit para ödemesi yapacağını hatırlatan ünlü yatırımcı, “Yaklaşık 16 milyar dolarlık ödeme yapılacak. Maalesef bu ödemeler nakit olacak ve FTX iflas ettiğinde kripto paraların değeri çok daha düşüktü. Bu kişiler aldıkları nakit ile Bitcoin alacaklardır diye düşünüyorum” dedi.

Son olarak ABD seçimlerine de değinen Scaramucci, Biden hükumetini de eleştirdi ve şunları söyledi:

“20 milyon kişiye yakın seçmen kripto kullanıyor ya da yatırım yapıyor. Bunların %10’luk kısmının tek bir alan için oy vereceğini düşünelim, bu da kripto olsun. 2 milyon seçmen, bu gibi ucu ucuna gidecek olan seçimler için çok önemlidir. 6-7 eyalette her an her şey olabilir. Demokrat Parti’nin bunu göz önünde bulundurması gerekir”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl