SEC üyesi Peirce: SEC, kripto para ürünlerinin önünü tıkamamalı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, SEC'in kripto parayla ilgili ürünleri sınırlandırmaması gerektiğini ifade etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, hükümetin Bitcoin‘in algılanan zayıflıklarına dayanarak kripto para piyasasında yeni ürünlerin ortaya çıkışını sınırlandırmamasının icap ettiğini açıkladı.

Peirce, SEC’in ürünlerin sunulması konusunda kripto para piyasalarını kapsamlı hükümet regülasyonlarına tabi olmaya zorlamaması gerektiğini söyledi.

Peirce, SEC’in resmi internet sitesinde yazdığı yazıda şu ifadeleri kullandı:

“Komisyon, regüle edilmiş piyasalarda kripto para piyasalarına bağlı ürünlerin ticaretine izin vermenin bir ön koşulu olarak kapsamlı bir hükümeti düzenlemesine tabi olmayı istememelidir.”

Genellikle Kripto Anne olarak karakterize edilen Peirce, Winklevoss ETF’inin reddinin SEC’in Bitcoin piyasalarının altyapısına ilişkin kusurları olduğuna inancından ötürü tatbik edildiğini vurguladı.

Ayrıca komisyoner, Winklevoss ETF’nin reddinin SEC’in ETF’nin kendisi yerine sadece Bitcoin piyasalarına odaklandığını gösterdiğini belirtti.

SEC’in birkaç komisyon üyesinden biri olan Peirce, başından bu yana kripto para dostu yaklaşımıyla biliniyor. Peirce, SEC’in vaktiyle Winklevoss ETF’si için verdiği ret kararına şiddetle karşı çıkmıştı.

→ POLONIEX 8 FARKLI DİJİTAL PARAYI LİSTE DIŞI EDİYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl