Bitcoin, 8,000 dolar ile son iki ayın en yüksek seviyesinde

Bitcoin, yavaş yavaş yükselmeyi sürdürüyor. Lider kripto para, bu sabah 8,000 dolar seviyesine ulaştı. Bu seviye en son 22 Mayıs'ta görülmüştü.

Bitcoin, bir süredir yolu gözlenen 8,000 dolar seviyesini gördü. Bir numaralı kripto para bu seviyeye TSİ 8.00 gibi ulaştı. Bitcoin, 16 ve 17 Temmuz’da yaşanan keskin fiyat artışlarını takiben giderek daha yüksek bir fiyat noktasına doğru yavaş yavaş ilerliyor.

Bu arada Bitcoin‘deki artışla birlikte baskınlık oranı da her geçen gün yükseliyor. Bitcoin, 8,000 dolar seviyesine ulaştığında baskınlık oranı da yüzde 47.2’ye yükseldi. Bu 20 Aralık 2017 tarihinden bu yana görülen en yüksek seviye olurken Bitcoin’in daha popüler hale geldiğine ve altcoin‘lerden Bitcoin’e geçiş olduğuna işaret ediyor.

Bitcoin’in haftalık ve aylık bazda kazandığı değer ise sırasıyla yüzde 19 ve 35 ile pozitif bir bölgede.

Bununla birlikte Ethereum başta olmak üzere altcoin’lerin büyük bir bölümü Bitcoin’e karşı değer kaybetti. Ethereum’da bu kayıp yüzde 4’e yaklaşırken Ripple yüzde 4.2, Bitcoin Cash yüzde 3, EOS yüzde 6, Stellar yüzde 4.5, Litecoin yüzde 2.5, Cardano yüzde 6.5 ve IOTA yüzde 6.3 geriledi.

Tüm bunlar yaşanırken toplam piyasa kapitalizasyonu 290 milyar doların üzerine çıktı, hacim ise 17 milyar dolara yükseldi. Bitcoin’in hacmi de 6 milyar dolara yaklaştı.

→ BITTREX ABD DOLARI İŞLEMLERİNİ BİREYSEL MÜŞTERİLERE AÇTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl