Bitcoin karşıtı senatör Warren: Anti-kripto ordusu kuruyorum

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara olan karşıtlığıyla bilinen ABD'li senatör Elizabeth Warren, seçim kampanyasına kripto paraları da dahil etti ve bu anlamda bir "anti-kripto ordusu" kurduğunu belirtti.

ABD’li senatör Elizabeth Warren bir kez daha kripto paralara olan karşıt duruşunu net şekilde gösteren bir tavır sergiledi. Senato’da yeniden yer alabilmek için seçim kampanyasını resmen başlatan Warren, kripto para karşıtı bir “ordu” kuracağını açıkladı.

Warren, hükumetin çalışan ailelerin yanında olması için her şeyi yapacağını ve bu anlamda çocuklar için günlük 10 dolarlık katkı payı verilmesi yönünde çalışacağını da belirtti. Vaatlerinde kripto paraları yasaklamak da olan Massachusetts senatörü, geçtiğimiz günlerde de, 2022’nin aralık ayında sunduğu “Dijital Varlıklarla Anti-Para Aklama Yasası” adındaki yasa tasarısını yeniden sunmuştu.

“Bankalara sert kurallar getirelim ki batmasınlar”

Sosyal medyada yaklaşık 2 dakikalık bir video hazırlayan Warren elektrikli araçların kullanılmasından zenginlerden daha fazla vergi alınmasına ve bankaların iflas etmemesi için çok daha sert kurallar konulmasına kadar birçok vaatte daha bulunuyor.

Warren yaklaşık 2 senedir, kripto paraların ABD’de tamamen yasaklanması gerektiğini savunuyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Soner Cevapla

    yaw bi s……..