Bitcoin sert düştü: İki ayın en büyük kaybı yaşanıyor

Son dönemde düşüş hareketlerini geride bırakıp, 25 bin dolar seviyelerine kadar çıkan ancak bu bölgeyi bir türlü aşamayan Bitcoin, TSİ Cuma erken saatlerde sert bir düşüş yaşadı. En büyük kripto para son 2 ayın en büyük kaybını yaşarken 21 bin 447 dolara kadar indi.

Mayıs ayı başında Terra LUNA çöküşüyle başlayan ve Haziran ayında devam eden kripto para piyasalarındaki büyük düşüşler, Temmuz ayı itibariyle yerini bazı küçük yükseliş hareketlerine bırakmıştı ancak en büyük kripto para, bu sabah yeniden büyük bir düşüş gördü.

Bitcoin, 23 bin 200 dolardan 21 bin 440 dolara kadar geri çekildi ve son iki ayın en büyük düşüşünü yaşamış oldu. En büyük kripto paranın bu seviyede bir düşüş yaşadığı son gün 18 Haziran’dı. O günkü düşün ardından fiyat 19 Haziran’da 17 bin 700 dolara kadar inmiş ve son yılların en düşük seviyelerinden birine gelmişti.

Bitcoin’in düşüşün arkasında şu an için net bir sebep olmasa da, Mt. Gox borsasındaki geri ödeme mekanizmasının artık çalışmaya başlaması ve Ağustos ayı sonunda 130 bin kadar BTC’nin piyasaya sürülecek olması burada önemli bir etken oluşturabilir.

Hatırlanacağı üzere Rusya-Ukrayna savaşı, gıda krizi, Çin’deki koronavirüs kapanmaları ve bunun getirdiği tedarik zinciri sıkıntıları ve yine Çin ile ABD arasındaki gerginlikler Bitcoin fiyatının bu seviyelere gelmesindeki en önemli nedenler olarak gösteriliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl