Bitcoin’deki ciddi sessizlik ne anlama geliyor?

Lider kripto para Bitcoin, Ekim ayında diğer aylarla karşılaştırıldığında oldukça sessiz bir dönem geçirdi. Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin ciddi bir sessizlikten geçiyor. En büyük dijital paranın volatilitesi gittikçe düşüyor. Bu durum, dijital paranın dibe yakın olduğunun işareti olabilir.

Bu ay Bitcoin, Ocak ve Şubat aylarındaki 9 gün ile karşılaştırıldığında sadece bir gün yüzde 5 veya daha yüksek bir hamle yaptı.

Bitcoin, Ekim’de sadece bir gün yüzde 5 ve üzerinde hareket gördü (Kaynak: Bloomberg)

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, “Düşük volatilite piyasayı terk eden bir spekülasyon ve sonunda bir dip oluşturma sürecidir. Yüksek volatilite, çoğu kripto paranın kullanım durumlarını spekülasyon dışında herhangi bir şey için azaltan önemli bir faktördür.” yorumunu yaptı.

Londra’daki Atlantic House Fund Management’ın yöneticilerinden Charlie Morris de benzer bir bakış açısı sundu. Morris, “Bu piyasanın sakin ve dengede olduğu anlamına geliyor. Aynı zamanda spekülatif ilginin düşük olduğunu gösteriyor. Bahsi geçen ayı piyasası şu anda 10 aylık ve yoruldu. Bir sonraki büyük hamlenin yukarı yönlü olacağını düşünüyorum.” dedi.

Kripto para işlemlerine imkan veren bir uygulama olan Plutus’un CEO’su Danial Daychopan ise “Şu anki Bitcoin piyasası nispeten istikrarlı. Duygusal trader’ların maliyeti son çöküşten ve yüksek volatiliteden kurtuldu.” şeklinde konuştu.

→ CAMI ÇERÇEVEYİ İNDİRDİLER: KRİPTO PARA YATIRIMCILARI OKEX’İN OFİSİNİ BASTI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl