“Bitcoin’i sevmeyenler geliyor” diyen Nexo kurucusundan rekora 6 ay mühlet

Nexo kurucu ortağı ve yöneticisi Antoni Trenchev, yakın zamana kadar Bitcoin hakkında iyi şeyler düşünmeyen kurumlarla şu anda çalıştıklarını belirtti ve çok geniş bir kitleden talep aldıklarını söyledi. Trenchev, Bitcoin'in yıl sonuna kadar 50 bin dolar olacağı tahminin arkasında durduğunu da ekledi.

bitcoin

Nexo kurucu ortağı ve yöneticisi Antoni Trenchev Bitcoin’in 6 ay ya da daha az bir süre içinde 50 bin dolara ulaşıp tüm zamanların fiyat rekorunu kıracağını düşündüğünü söyledi.

Block Down sanal konferansı sırasındaki bir röportajda konuşan Trenchev, kurucu ortaklarından olduğu kripto kredi platformunun aylık bazda çift haneli yüzdede büyüme oranları gördüğünü ve hem kurumsal hem de perakende yatırımcının geniş bir yelpazede bu büyümede pay sahibi olduklarını söyledi. Trenchev, kripto para piyasasına kurumsal şirketlerin daha fazla katılmasıyla oluşacak yeni bir boğa sezonunun yakın olduğunu düşündüğünü söyleyerek şöyle konuştu:

“Her yaştan yatırımcı var”

“Dünyanın her köşesinden müşteriye sahibiz. Her yaş grubundan… Varlıklarını dijital forma sokmak isteyen ‘boomer’lardan, ergen yaştaki gençlere kadar önemli bir kitleye hitap ediyoruz. Yani çok geniş bir kitleden talep alıyoruz ve hepsiyle de ilgilenebiliyoruz.

“Paul Tudor Jones onaylayınca güvendiler”

“Şu anda hem perakende hem de kurumsal yatırımcıdan yüksek bir talep alıyoruz. Kurumsal taraftan bakıldığında kripto, Paul Tudor Jones gibi bir isimden onay aldı ve talep artışında bunun etkisi büyük oldu. Adeta ‘hedge fon’ terimine ‘hedge’ kelimesini koyan bir adam Bitcoin’i övdüğü ve yatırımlarının bir bölümünü ona ayırdığını söylediği zaman, kurumsal şirketlerin geleneksel tarafı da kripto evrenine adım atmakta tereddüt etmiyor.”

“Bitcoin’i sevmeyenler geliyor!”

“Bitcoin konusunda yakın zamana kadar iyi şeyler düşünmeyen kurumlarla, şu anda yoğun şekilde çalışıyoruz. Paul Tudor Jones’un Bitcoin’i öven açıklamalarıyla bu durumun hızı arttı ve yoğunlaştı”

Trenchev, Bitcoin’in para arzı sisteminin, devletlerin para basma politikasının tam karşısında yer aldığını belirterek bunun, BTC ve altının lehine olacağını düşündüğünü söyledi:

“BTC altından iyiydi”

“Bence temel tarafta Bitcoin her zamankinden daha güçlü. Ve bu, kendisini sadece fiyat performansıyla bile kanıtladı. Hemen hemen her piyasadan daha iyi performans gösterdi. Bitcoin yüzde 30 arttı, altın çok iyi performans gösteriyor, ancak Bitcoin altından da daha iyiydi. Bitcoin temel tarafta da, hayatta kalmak istediğini açıkça gösteriyor. Çünkü doğrudan sabit kodlu bir yapısı var ve kıt bir kaynak. Bunu değiştirme ihtimaliniz yok.”

Son olarak Trenchev, yıl sonu için 50 bin dolarlık fiyat tahminin arkasında durduğunu söyledi. Nexo kurucu ortağı, “Bu çok iddialı bir tahmin ama momentum yönü ortada, bu işin temelleri ortada…” dedi. Trenchev ayrıca Nexo’nun bu yıl, müşterilerinden gelen talepleri karşılama doğrultusunda bir borsa açacağını da belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl