Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çalıştığı borsadan 90 Bitcoin çaldı, çantayla geri geldi!

Popüler kripto para alım satım platformlarından ShapeShift'in eski çalışanının şirketin kasasından 900 bin dolarlık Bitcoin çaldığı ancak suçu ortaya çıkınca iade ettiği bildirildi.

hırsız

Kripto para alım satım platformu ShapeShift’in eski bir çalışanının platformdan 900 bin dolarlık Bitcoin çaldığı belirtildi.

ShapeShift’in, Colorado Federal Bölge Mahkemesi’nde çarşamba günü yaptığı suçlamada, Azamat Mukhiddinov adlı mühendisin, sunuculara yüklediği kötü niyetli program ve kodlamalarla 90 Bitcoin’i çaldığı belirtildi. Şirket yetkilileri 21 Mayıs tarihinde hesaplarda 900 bin dolarlık boşluk bulduklarını ve yapılan işlemlerin takibi sonucunda Mukhiddinov’a ulaştıklarını söylediler.

Spor çantasının içindeki nakitle geri ödedi

Davada verilen bilgilere göre ise Mukhiddinov, yaptıklarının ortaya çıkmasının ardından parayı kısa sürede geri ödedi. Mukhiddinov parayı bölüm bölüm; Bitcoin, banka havalesi ve bir spor çantası içindeki nakit parayla geri ödedi.

ShapeShift ayrıca Mukhiddinov’dan çalışanların, sunucuları Bitcoin çalma kodundan temizlemek için harcadıkları zaman ve çabadan dolayı şu an için belirtilmemiş zararları ödemesini de talep ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl