Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

‘Sıfıra gidiyor’ dedi ve ekledi: Bitcoin yürüyen bir ölü

Dev yatırım firması Creative Planning Inc.'nin başkanı Peter Mallouk, 'Bitcoin'i yürüyen bir ölü' olarak niteledi ve sıfırı göreceğini iddia etti.

32 milyar dolarlık bir varlığı yöneten ABD’nin Cansas eyaleti merkezli yatırım firması Creative Planning Inc.’nin başkanı ve baş yatırım sorumlusu Peter Mallouk’un tahminine göre, Bitcoin, nihayetinde fiyatı sıfırı görecek olan yürüyen bir ölü.

Bitcoin fiyatı hakkında olumlu bir gelecek beklentisi olan ve putlarının değersiz olduğunun farkında olmayan boğaların hayal aleminde olduğunu söyleyen Mallouk, mevcut ayı piyasasının sona yakın olduğumuza dair kanıt olduğunu söyledi.

Mallouk, Forbes’e şöyle yazdı:

“Bitcoin sessizce gitmeyecek fakat son düşüş, kaçınılmaz ölüm spiralinin başlangıcı olabilir. Ölü kedi sıçrayışı olabilir (güçlü düşüş eğiliminde görülen kısa süreli yükseliş hareketi) ya da olmayabilir ancak her iki durumda da Bitcoin’i yürüyen bir ölü olarak görüyorum.”

Bitcoin sıfıra doğru gidiyor

Mallouk’a göre gelecek nesillerin finans dersi kitaplarında Bitcoin çılgınlığı hakkında uyarılar yer alacak.

Mallouk, piyasanın tamamen çökmesiyle birlikte en büyük yıkıma uğrayanların palavracılar olacağını söyledi ve şunu kaydetti:

“Ne yazık ki son geldiğinde bu onlar için pek de hoş olmayacak.”

Mallouk, Bitcoin’in sıfıra gideceğiyle ilgili bahsini Kasım 2018’den itibaren ikiye katladı. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e konuşmuş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bitcoin için dip noktanın sıfır olduğunu düşünüyorum ve oraya doğru gidiyor. Bitcoin’le ilgili her şey spekülasyon ya da sahtekarlıktan ibaret.”

Bitcoin’e olan hoşnutsuzluğuna rağmen Peter Mallouk, Blockchain’in devrimsel bir teknoloji olduğunu ve geleneksel bankacılıktan tedarik zinciri yönetimine, endüstrilerin iş yapma şeklini temelden değiştireceğinin altını çizdi.

Ayrıca Mallouk, kripto para savunucularının Blockchain devriminin Bitcoin’i kurtarmasını beklememesi gerektiğini, böyle bir şeyin olmayacağını söyledi.

‘Daha büyük aptal teorisi yatırımı’

Mallouk, Bitcoin’le ticaret yapmanın veya yatırım yapmanın spekülatif bir kumar olduğunu ve Las Vegas’ta başarı şansının daha yüksek olduğunu söylüyor.

Mallouk, Oaktree Capital Management’in kurucu ortağı Howard Marks’ın Bitcoin’in daha büyük aptal teorisi yatırımı olduğuyla ilgili görüşlerine katılıyor.

Marks CCN’ye şunları söylemişti:

“Bitcoin satın alan kişiler, bunu sadece kendilerinden daha büyük bir aptala daha yüksek fiyattan satmak için yapıyorlar. Küçüklükten beri “daha büyük aptal teorisi” dediğimiz şey işte buydu. Satın alanlar, kendilerinden de başkalarının daha yüksek fiyata satın alacağını düşünerek alım yapıyorlar. Yoksa ona bir içsel değer atfettiklerinden değil yani. Sadece yükseleceğini düşünürler.”

İşte bunlar tam da Mallouk’un Bitcoin hakkındaki düşünceleriyle uyuşuyor.

Mallouk, yazısının sonlarında şu ifadelere yer vermiş:

“Eğer bunun büyük bir skor elde etmenin eğlenceli bir yolu olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen piyasa değeri küçük hisselere dart atmakta daha iyi bir şansa sahip olursunuz. Fakat bunu sadece spekülatif olarak yapıyorsanız ve bütün paranızı kaybetmeye hazırsanız, yaptığınız şeyi yapmaya devam edin.”

Bitcoin’e olan tutkulu nefretine rağmen Mallouk, kripto paraları finansal alanın bir parçası olmaya devam edeceklerini düşünüyor. Fakat ona göre, Bitcoin’in zaman testinde ayakta kalabilmesi için çok az sebep var.

Haber: CCN

→ETHEREUM’UN SERT ÇATALI İÇİN TARİH NETLEŞTİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl