Barry Silbert: Bitcoin’in uyanışı bu defa farklı

Kripto para alanındaki en etkili girişim sermayesi şirketlerinden biri olan Digital Currency Group'un (DGC) CEO'su Barry Silbert, Bitcoin'deki son artışın fiyatın 20,000 dolara tırmandığı 2017'deki boğa koşusundan güçlü altyapının varlığından dolayı farklı olduğunu söyledi.

Kripto para alanındaki en etkili girişim sermayesi şirketlerinden biri olan Digital Currency Group’un (DGC) CEO’su Barry Silbert, mevcut Bitcoin rallisinin 2017’dekinden farklı olduğunu söyledi.

Ünlü yatırımcı, bu noktada 2017 yılından farklı olarak Bitcoin’i destekleyen altyapıda gözle görülür bir iyileşme yaşandığına ve akredite ile kurumsal yatırımcıların piyasaya girmelerini kolaylaştıran güvenilir saklama hizmeti sağlayıcıların ortaya çıktığına vurgu yaptı.

Bitcoin’in fiyatı, yılın başından bu yana yüzde 96 artarak S&P 500 gibi endeksler ve büyük geleneksel varlıklardan daha iyi bir performans gösterdi. Buna karşın en büyük kripto para yine de tüm zamanların en yüksek seviyesi 20,000 doların yüzde 64 altında ve önceki zirvesinden önemli ölçüde uzak.

Silbert’e göre Bitcoin’deki son toparlanma, temelde 2017 yılında görülen boğa koşusundan güçlü altyapının varlığından dolayı farklı.

Bloomberg’e konuşan Silbert, “2017’deki balon ile son zamanlarda görülen artış arasındaki fark, altyapının çok farklı olması. Bugün artık güvenilir saklama hizmetleri, ticaret yazılımları, uyum çözümleri var ve insanlar bu varlık sınıfı hakkında eğitimli, bu yüzden bu defa farklı.” dedi.

Silbert’in CEO’su olduğu Digital Currency Group altında faaliyet gösteren kripto para yatırım şirketi Grayscale’in yönetimindeki kripto paralar, “bu defa farklı” tezini doğrulayabilecek şekilde son dönemde önemli bir artış gösterdi. Son veriler, şirket tarafından tutulan Bitcoin’lerin miktarının 230,000’e yaklaştığına işaret ediyor. Bu rakam, bundan bir sene önce 190,000’in altındaydı.

Diğer yandan kripto para alım-satımına başladığı bildirilen dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Fidelity Investments tarafından gerçekleştirilen yakın tarihli araştırmada, kurumsal yatırımcıların en az yüzde 22’sinin kripto paralara yatırım yaptığı ortaya çıkmıştı. Dahası ve belki de en önemlisi, kurumsal yatırımcıların neredeyse yarısı gelecek beş yıl içinde kripto paralara yatırım yapmayı planlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl