Kripto paralardaki büyük tasfiyede 30 milyar dolar daha silindi

Kripto paralardaki düşüş bugün de sürüyor. Bitcoin, 4,400 dolar seviyelerini görürken kripto para piyasasının değerinden 30 milyar dolar silindi.

Geride bıraktığımız 24 saat içinde büyük kripto paralar keskin bir şekilde düştüğünden dolayı kripto para piyasası, değerinden 30 milyar dolar kaybetti. Dün bir noktada 175 milyar dolar olan piyasa değeri şu sıralarda 144 milyar dolarda bulunuyor.

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Stellar, sırasıyla yüzde 17, yüzde 16.5, yüzde 45 ve yüzde 20 düştü, hem hacim hem de momentumda büyük bir gerileme gösterdi.

Bitcoin Cash tüm varlıklardan daha fazla düşüyor

Craig Wright, Coingeek ve Calvin Ayre kampının yarattığı Bitcoin Cash çatalı Bitcoin Cash SV, üç gün içinde 170 dolardan 50 dolarlara düştü. Bitcoin Cash ise 450 dolar seviyelerinden 200 dolara kadar geriledi. Ünlü kripto para yatırımcısı ve Bitcoin.com’un CEO’su Roger Ver, “Savaşın kazananı olmaz. Bazıları diğerlerinden daha az kaybeder.” demişti.

Öte yandan Monero, TRON, Dash ve IOTA gibi diğer varlıklar ortalama olarak yüzde 20’nin üzerinde düştü.

BNB’deki düşüş şaşırttı

Binance’in kendi dijital parası olan Binance Coin (BNB) 2018 yılı boyunca en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu. Bugünkü düşüşü bu nedenle şaşırtıcıydı.

Dijital para son 24 saat içinde yüzde 22’nin üzerinde değer kaybına uğradı.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %78 gerilerken Binance Coin yüzde 76 ve Etheruem ise yüzde 90 düştü.

Ethereum tüm büyük kripto paralar arasında en kötü konumda

Ether’in değer kaybı çok daha fazla dramatik oldu. Dijital para, 24 saat içinde yüzde 20 gerileme ile 127 dolara kadar indi. ETH üzerindeki satış baskısında ICO projelerinin ellerinde bulundurdukları Ether’lerin de büyük etkisinin olduğu düşünülüyor.

→ MORGAN CREEK: KRİPTO PARA FONLARI KAPANMA TEHLİKESİ YAŞIYOR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl