Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’de sırada ne var? 3 analistten Bitcoin yorumu

bitcoin (25)

Ödeme devi PayPal’ın açıklamalarıyla yükselişini daha da hızlandıran Bitcoin, yılbaşından bu yana en yüksek fiyat seviyesi olan 13 bin 200 dolara kadar çıktı. Forbes’a konuşan dijital varlık yöneticisi Wave Financial’ın genel müdürü Constantin Kogan ise yükselişin hem uzun hem de kısa vadede devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

“14 bin dolar yıl sonu kolayca aşılır”

2020 yılının insanların Bitcoin’in varlığını artık kabul ettiği bir yıl olduğunu belirten Kogan, “2021’i de ana akım benimsenme için çok önemli görüyoruz. Yaşanan tüm gelişmeler ve büyük şirketlerin alımları BTC için çok iyi. Bitcoin’in bu trendi güçlü bir şekilde koruyacağını ve sürdüreceğini düşünüyorum. Piyasa henüz yaşanan bu gelişmelerin tam anlamıyla farkına varamadı ve şu anki durum fiyata hala yüzde 100 yansımış değil. Dolayısıyla yıl sonunda 14 bin dolar seviyesinin kolayca aşılacağını düşünüyorum” dedi.

PayPal’ın herkesi heyecanlandıran açıklaması öncesinde de FED başkanı Jreome Powell kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve yeni teşvik paketiyle ilgili umut vermişti. Powell’ın sözlerinin ardından o dönem zaten yükselişte olan BTC, yukarı yönlü hızını daha da artırmıştı.

Forbes’a açıklamalarda bulunan eToro analisti Simon Peters da konuyla ilgili olarak ABD’deki teşvik paketinin de belirleyici olacağını belirtti:

“ABD borsalarıyla Bitcoin arasındaki yüksek korelasyon son dönemde ön plâna çıktı. Teşvik paketinin çıkmasının ardından Bitcoin fiyatını incelemek ilginç olacak. Yatırımcılar bir sonraki hedef olarak, Haziran 2019’dan beri hiç ulaşılmayan 14 bin dolar noktasına odaklanmalılar”

“2017 gibi olacağına yönelik bir hissiyat var”

Tüm bu gelişmeler tabii ki 2017 Aralık ayındaki 20 bin dolarlık büyük çıkışı hatırlatıyor. DeVere Group CEO’su Nigel Green de 2017’dekine benzer bir yükseliş yaşanacağına dair bir hissiyatın piyasalarda var olduğunu söyledi:

“Fiyatlar henüz yatırımcıların ilgisini tam anlamıyla çekemedi. Ancak 2020’nin sonuna doğru ciddi bir yükselişin ardından 2017’deki seviye yakalanırsa o zaman yatırımcılar bu çıkışı bir fırsat olarak görüp, olanlara kayıtsız kalmak istemeyeceklerdir”

“Keskin hareketlere dikkat”

Sert yükselişlerin keskin düzeltmeler tarafından takip edildiği de bir gerçek ve bazı trader ve yatırımcılar yüksek volatilitenin olabileceği bir dönemin yakın olduğunu düşünüyorlar.

Uzmanlar, koronavirüs pandemisinde tüm dünyada vakaların artması ve ABD seçimleri sonrasında ortaya çıkması muhtemel bir belirsizliğin son dönemdeki pozitif gelişmeleri olumsuz etkileyebileceğini ve yüksek volatiliteli günlerin yakın olabileceğini belirtiyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl