Bitcoin’de sıradaki hedef neresi? Bir analiste göre düşüş devam edebilir

7600'den sert bir kırılma yaşayarak 6650'ye kadar gerileyen Bitcoin'de sıradaki hedef neresi? Bir analist, Bitcoin'in takip eden günlerde de düşüşünü sürdürebileceğini düşünüyor.

Bir numaralı kripto para Bitcoin, uzun bir süredir alışıldık olunmayan şekilde çok dar bir aralıkta hareket ediyordu. Bazı analistler, Bitcoin’de daralan üçgenin sonuna doğru yaklaşıldığında sert bir kırılma bekliyordu. Bitcoin’deki bu kırılmanın her iki yönde de olabileceği belirtiliyordu. Nitekim Bitcoin, dün gün önce 7600’den aşağı doğru sert bir kırılma yaşayarak 6650’ye kadar geriledi. Bitcoin, şu sıralarda ise 6700’den işlem görüyor.

Bitcoin’deki mevcut durumu CoinDesk’e değerlendiren analist Omkar Godbole, önümüzdeki birkaç hafta boyunca düşüşün sürebileceğini düşünüyor. Godbole, lider kripto paranın bu süre içinde 6000’in altına sarkabileceği görüşünde. Hatta analist, takip eden haftalarda 100 haftalık hareketli ortalama (MA) olan 4500’e doğru bir gerileme olabileceğinden de söz ediyor.

Godbole, ayrıca önümüzdeki 48 saat içinde 7000-7240 dolar aralığında küçük bir rallinin görülebileceğini, düşüş eğiliminin son bulması için de Bitcoin’in şu anda 7444 dolar seviyesinde yer alan 10 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir günlük kapanış gerçekleştirmesi gerektiğini ifade ediyor.

→ KRİPTO DEVİ BINANCE’E EURO GELİYOR


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl