Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20 bin doları aşma şansı belirlendi

Kripto para analiz şirketi Skew Markets, en büyük kripto para Bitcoin'in yıl sonuna kadar 20 bin dolar seviyesini geçme şansını tespit etti.

Kripto para analiz şirketi Skew Markets, Bitcoin’in 2019’un sonuna kadar uzun süredir beklenen 20 bin dolar seviyesini geçme ihtimalini belirledi.

Şirket tarafından gerçekleştirilen analizde, bugünkü şartlara göre en büyük kripto paranın yıl sonuna kadar 20 bin doları aşma şansının yüzde 13 olduğu sonucuna ulaşıldı.

Ek olarak Bitcoin’in daha düşük fiyat hedeflerine ulaşma ihtimali de belirtildi. Örneğin bir numaralı kripto paranın Aralık’ta 15 bini aşma olasılığı, 20 bine oranla neredeyse iki kat artışla yüzde 24.

Öte yandan Bitcoin’in Eylül’de 20 bini geçme ihtimali yüzde 9 olarak ifade ediliyor.

Şirketin Nisan ayındaki analizinde fiyatın Eylül’e kadar 10 bini geçme olasılığı yüzde 15 olarak belirtiliyordu. Kripto para, Haziran ayında bu seviyeyi geride bıraktı.

Bitcoin’in geçtiğimiz ay yaklaşık 14,000 dolara ulaşmasının ardından en yüksek seviyesi 20 bin doları ne zaman göreceği son günlerde kripto para piyasasının gündemini meşgul ediyor. Bu konuda bir yorumda bulunan milyarder Bitcoin yatırımcısı Michael Novogratz, 20 bin dolar için 4. çeyreğin beklenmesi gerektiğini düşünüyor. Fiyatın bir süre 10-14 bin dolar aralığında konsolide olacağını ifade eden ve 14 binde bir miktar Bitcoin sattığını açıklayan Novogratz, bir sonraki satışı 20 bin dolara yakın seviyelerde yapacağını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl