Blockchain’in CEO’su: 2018’de merkez bankaları Bitcoin ve Ethereum alacak

Blockchain.com'un CEO'su Peter Smith, bu yıl merkez bankalarının rezervlerinde Bitcoin ve Ethereum gibi önemli kripto para birimlerinden bulunduracağını söyledi.

CNBC’ye konuşan kripto para cüzdanı Blockchain.com’un CEO’su Peter Smith, bu yıl merkez bankalarının rezervlerinde Bitcoin ve Ethereum gibi önemli kripto para birimlerinden bulunduracağını söyledi.

Smith’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Sanırım bu yıl merkez bankalarının bilançolarının bir kısmında dijital para birimlerini tutmaya başladıklarını gördüğümüz ilk yıl olacak.”

Bazı merkez bankaları halihazırda Bitcoin tutuyor

2017’nin Aralık ayında Bulgaristan’ın bir soruşturma ve operasyon kapsamında ele geçirilen ve değeri 3 milyar Dolar’ı aşan yüz binlerce Bitcoin tuttuğu bildirildi.

Son yıllarda dijital para piyasası üstel bir oranla büyüdüğünden küresel merkez bankaları da muhtemelen büyük miktarda Bitcoin, Ethereum ve diğer önemli kripto para birimlerinden satın almaya başlayacak. Bitcoin şu anda 250 milyar Dolar civarında bir piyasa değerine sahip. Bununla birlikte bazı analistler Bitcoin’in 8 trilyon Dolar’lık altın piyasasıyla rekabet edebilecek düzeye gelmelerini bekliyor.

Ayrıca eğer Bitcoin, küresel ekonominin rezerv para birimlerinden biri haline gelirse hükümetler de bir miktar Bitcoin ve alternatif kripto para birimlerine ihtiyaç duyacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl