Edward Snowden’dan Bitcoin yorumu: Küçük sebep, büyük panik!

Ünlü çevrim içi gizlilik savunucusu Edward Snowden, son düşüşlerden sonra, bir süredir ilk kez Bitcoin almayı istediğini belirtti.

Eski Ulusal Güvenlik Birimi çalışanı Edward Snowden, ilk kez Bitcoin alma yönünde bir duyguya kapıldığını belirtti. Bilindiği üzere 12 Mart tarihinde BTC tüm dünyadaki panik satışlarıyla 3700 dolara kadar gerilemişti.

Ünlü çevrim içi gizlilik savunucusu Edward Snowden, kripto para birimleri hakkındaki görüşlerinde her zaman kararsız tavrıyla biliniyor. BTC’nin 2013’ten bu yana en kötü gününü yaşamasıyla ilgili olarak ise Twitter’dan ilk kez Bitcoin alma yönünde eğilimi olduğunu söyledi.

“Küçük sebep, büyük panik”

Şu anda Rusya’nın başkenti Moskova’da yaşayan Edward Snowden, Bitcoin’deki büyük düşüşün küçük bir sebebin neden olduğu büyük bir panikle geldiğini söyledi. Bu haberin yayımlandığı dakikalarda yaklaşık 5300 dolardan işlem gören Bitcoin dün büyük bir satış dalgası görmüş ve piyasa, ayıların kontrolüne geçmişti. Analistlere göre ise Bitcoin’in pozitif bir momentum yakalaması zaman alacak.

Şimdi Bitcoin almak için en iyi zaman mı?

Bitcoin’in çok volatil bir varlık olduğu biliniyor ve fiyat tahmini yapmak adeta imkansız. Yine de dünkü düşüş, Bitcoin’in, sektörden bazılarının iddia ettiği gibi, global finans piyasalarındaki düşüşe karşı dayanıklı olduğu tezini de ortadan kaldırdı. ABD Ulusal Güvenlik Birimi’nin vatandaşlarını gözetlemek için kitlesel gözetim araçları kullandığını dünyaya açıklayan Edward Edward, şu anda Bitcoin satın alma konusunda pozitif olduğunu belirtiyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. erdi Yanıtla

    kaynak?