Bitcoin, CME opsiyonları sonrası son 2 ayın zirvesine tırmandı

Bitcoin, türev borsası CME'nin Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin başarılı ilk gününün ardından 8500 doları geride bıraktı.

Bitcoin, Şikago merkezli türev borsası CME’nin Bitcoin opsiyon sözleşmelerini piyasaya sürmesinden saatler sonra 8500 doları aştı. Lider kripto paranın fiyatı TSİ 07.45 civarında 8580 dolara kadar çıktı.

Bitcoin, en son bu seviyelerde işlem gördüğünde tarih 14 Kasım 2019’du.

CME, ilk işlem gününde Bakkt’ı geçti

Dün Bitcoin opsiyon sözleşmelerini işleme açan CME, ilk işlem gününde rakibi Bakkt’ı geride bıraktı. İlk günde CME Bitcoin opsiyonları 2.19 milyon dolarlık bir hacme ulaşırken Bakkt’ın Bitcoin opsiyonları ise 1.15 milyon dolarda kalmıştı. Bu rakamın ilerleyen günlerde katlanarak artacağı tahmin ediliyor.

JPMorgan tarafından paylaşılan bir notta, CME tarafından piyasaya sürülen Bitcoin opsiyon sözleşmelerine ilginin büyük olacağı öngörülmüştü. Borsanın mevcut Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine olan ilginin son birkaç haftada büyük artış gösterdiğini vurgulayan JPMorgan analistleri, bunun piyasa katılımcılarının opsiyon sözleşmeleri için yüksek beklentisini yansıttığını ifade etmişlerdi.

Bitcoin, kripto para borsası Bitstamp’te TSİ 09.05’te 8480 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl