Sert çıkış gösteren Bitcoin için son dakika fiyat yorumu

Bitcoin, akşam saatlerinde sert çıkış gösterek 7750 doları aştı. 12 Mart'tan bu yana en yüksek seviyesine çıkan kripto parada takip edilmesi gereken kritik seviyeler neler?

Bitcoin, akşam saatlerinde hızlı bir çıkış yakaladı. Öğle saatlerinden bu yana yukarı yönlü ivmelenen lider kripto para, dakikalar içinde 7300 dolar seviyesinden 7756 dolara kadar yükseldi. Fiyat, haberin yayına girdiği dakikalarda ise 7626 dolarda seyrediyor.

Mevcut seviye, Bitcoin için yaklaşık 1.5 ayın en yüksek seviyesi. Kripto para, en son bu seviyelerde alınıp satıldığında tarih, Bitcoin’in çok sert düştüğü gün olan 12 Mart 2020’ydi.

Son fiyat hareketiyle ilgili olarak uzmancoin.com’a açıklamalarda bulunan Icrypex Hazine Uzmanı Helin Çelik, Bitcoin’de hareketin devamlılığı için 7700 doların üzerinde tutunması gerektiğini belirterek “Böylelikle 8107 ve 9070 dirençleri sırasıyla göz önünde bulundurulabilir.” dedi.

Çelik’in yorumları şöyleydi:

“BTC/USD Çin’den gelen pozitif haberlerin etkisi ve hisse senedi ile altındaki artışla birlikte yukarı yönlü hareketlilik gösterdi. Üzerinde durduğumuz 7700 direncini test ederek bir miktar geri çekilen kripto para birimi aşırı alım bölgesindeki fiyatlamasını sürdürüyor.”

“Piyasanın alıcılı ilerlemesi ve long pozisyonlardaki hacim artışlarının devam etmesi halinde, tekrar 7700 direnci test edilebilir. Hareketliliğin devamlılığı için 7700 seviyesinin üzerinde tutunması gerektiği düşünülüyor. Böylelikle 8107 ve 9070 dirençleri sırasıyla göz önünde bulundurulabilir. Geri çekilmeler için ise 7328 desteği kritik bir rol üstleniyor.”

BTC/USD grafiği
BTC/USD grafiği
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl