Soros ve Rockefeller’ın kripto para kararı ne anlama geliyor?

Geleneksel kurumsal yatırımcıların her geçen gün kripto para dünyasında daha fazla yer alıyor olmaları ne anlama geliyor? Konunun uzmanları yorumladı.

Dijital para piyasası olgunlaştıkça George Soros ve Rockefeller ailesi gibi eskinin kripto şüphecileri, bu gelişen varlık sınıfında pozisyon almaya başlıyor.

Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’ndaki bir konuşmasında Soros, Bitcoin‘i ‘tipik bir balon’ olarak adlandırmıştı. Bu sözlere tezat olarak bu hafta başlarında Soros’un 26 milyar dolarlılk aile ofisinin dijital para almayı planladığı bildirildi.

Soros’un dijital paralara gireceğinin ortaya çıkmasından sonra Rockefeller ailesinin girişim sermayesi şirketi Venrock, Blockchain tabanlı girişimlere yatırım yapmak için Coinfund ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Geleneksel kurumsal yatırımcıların her geçen gün kripto para dünyasında daha fazla yer alıyor olmaları ne anlama geliyor?

Merkezsiz sadakat ekosistemi Qiibee’nin CEO’su ve kurucu ortağı Gabriele Giancola, Rockefeller ve Soros gibi isimlerin kripto alanına katılmalarının bu varlık sınıfında küçük yatırımcıya güven sağlayacakları için olumlu bir şey olduğunu düşünüyor. Giancola, “Onlar bu alanda yapabilecek çok miktarda para olduğunu düşünmüyor olsalardı ellerini kirletmezlerdi.” dedi.

Blokchcian tabanlı bir ulaşım platformu olan Dav Vakfı’nın kurucu ortağı John Frazer ise bu oyuncuların kripto dünyasını birkaç yıldır izlediklerini ve girmeleri için doğru zamanı aradıklarını belirterek “Soros gibi yüksek profilli yatırımcılar kripto piyasasına girdikçe devlet fonları gibi trilyonlarca doları temsil eden daha riskli kurumlar bu yeni varlık sınıfının sağlayabileceği getirileri gözden geçirmeye başlayacak. Bu noktada kripto, kullanım ve değer açısından büyük bir dönüşüm yaşayacak.” şeklinde konuştu.

Yeni web için bir mesajlaşma katmanı olan Mainframe’in CEO’su Mick Hagen, “Akıllı, saygın kurumsal yatırımcılar artık piyasaya girmek ve satın almak için harika bir zamanda olduğumuzu kabul ediyor.” dedi.

Öte yandan Crowdvilla’nin CEO’su ve kurucu ortağı Darvin Kurniawan ise “Soros gibi büyük oyuncuların kripto para alanına girmeleri, dijital varlıkların dönüştürücü potansiyeline inanan ve yıllardır toplulukta yer alanları haklı çıkartıyor. Kripto paraların taşıdığı büyük potansiyel artık göz ardı edilemez.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl