Bitcoin’in fiyatını yükseltmek için Soros’tan 5 milyon dolar teklif iddiası

Ünlü komplo teorisyeni Alex Jones, Bitcoin'in fiyatını şişirmesi için ünlü milyarder George Soros'tan 5 milyon dolar teklif aldığını iddia etti.

Ünlü bir komplo teorisyeni ve gazeteci olan Alex Jones, Joe Rogan Experience podcast’inde Bitcoin hakkında ilginç açıklamalar yaptı.

Jones, daha önce aleni bir şekilde sayısız defa eleştirdiği George Soros‘un Bitcoin‘in fiyatını yükseltmek için kendisine ulaştığını söyledi.

Jones, milyarder Soros’un bundan 8 yıl önce kendisiyle iletişime geçtiğini ve Bitcoin’in fiyatını şişirmek için 5 milyon dolar değerinde Bitcoin teklifi aldığını ileri sürdü.

Jones, sözlerinin devamında, bunun 2017’deki boğa koşusu sırasında 38 milyon dolar ettiğini belirtti ve teklifi reddettiğini söyledi.

Alex Jones

Bununla beraber Jones’un değer ya da zamanlama olarak yanlış bir hesabı var. Aralık 2017’deki zirve seviyesi sırasında 38 milyon dolar eden 2000 Bitcoin, bundan sadece iki yıl önce 5 milyon dolar değerine ulaşabilmişti.

Kripto paraların destekçisi

Jones, aynı yayında genel olarak kripto paraların destekçisi olduğunu açıkladı. Ünlü komplo teorisyeni, kripto paralara inandığını, geleceğin orada olduğunu ancak insanların perde arkasındaki karanlık güçlere karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Soros, geçtiğimiz sene Bitcoin hakkında birçok açıklamasıyla gündeme gelmişti. Milyarder isim, 2018 yılının Ocak ayında yaptığı bir açıklamada en büyük kripto para için “Yanlış anlama üzerine kurulu bir spekülasyon” dmeişti. Soros, “Kripto para birimi yanlış bir isimdir, ve her zaman bir çeşit yanlış anlama üzerine kurulu olan tipik bir balondur. Bitcoin para birimi değildir. Bir para biriminin istikrarlı bir değer deposu olması gerekiyor. Ve günde yüzde 25 oranında dalgalanma gösterebilen bir para birimi örneğin ödeme yapmak için kullanılamaz. Bu yanlış anlama üzerine kurulu bir spekülasyon.” şeklinde konuşmuştu.

Öte yandan Soros’un kripto para sektörüne dönük yatırımları da bulunuyor. Geçtiğimiz yılın Şubat ayında George Soros’un yatırım fonu, kripto para girişimleriyle dikkat çeken e-ticaret şirketi Overstock.com’dan yüklü miktarda hisse satın almıştı. Yine Soros’un Nisan ayında 26 milyar dolarlık aile ofisi ile dijital varlık alım satımı yapmayı planladığı yazılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl