Kripto para yatırımcıları, sosyal hacimleri göz önünde bulundurmalı

Sosyal medya platformlarında kripto para birimleriyle ilgili tartışmalar, bir kripto paranın performansını ölçmek için metrik olarak kullanılmalı.

Yatırımcılar Twitter, Reddit ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında kripto para birimleriyle ilgili tartışmaları bir kripto paranın performansını ölçmek için metrik olarak kullanmalı.

Sosyal medya her zaman kripto paralar söz konusu olduğunda ayrılmaz bir rol oynadı. Bu platformlar, geliştiricilerin, yenilikçilerin ve değişim yaratanların büyüyen hareketi desteklemek için bir topluluk oluşturmasına yardımcı oldu.

Bu nedenle yatırımcılar, sosyal hacmi dikkate almalı ve bu ölçümleri takip etmeli. Bu zor görünse de Solume ve Cryptometrics gibi online araçlar işi kolaylaştırıyor.

Sosyal hacim niçin takip edilmesi gereken önemli bir metriktir?

Sosyal medyanın kripto para üzerindeki etkisinden dolayı sosyal hacim, yatırımcılar için harika bir metrik. Kripto paralar, ilk dönemlerinde bile online forumlar ve sosyal medya platformları ile her zaman güçlü bir bağ içindeydiler.

2008 yılında Satoshi Nakamoto, Bitcoin ve Blockchain teknolojisini konseptini tanıtmak için P2P Vakfı, Linux Vakfı, Bitcointalk.org ve hatta Twitter’dan yararlandı.

Sosyal hacmin ölçülmesi

Kripto para yatırımcılarının sosyal hacmi ölçebilmeleri için çeşitli çevrimiçi araçlar mevcut. Bunlardan en işlevsel olanının Solume olduğu söylenebilir. Bu nedenle burada Solume’den birkaç örnek vereceğiz. İnternet siteleri, yatırımcıların sosyal medya üzerindeki paylaşımların sayısı ile USD veya BTC’deki fiyatı arasındaki ilişkiyi görmelerine imkan tanıyor.

Burada Monero’nun son 7 gün içindeki bir sosyal haritası yer alıyor:

Solume ayrıca, kripto paraların fiyatını, farklı kaynaklardaki paylaşımlarla karşılaştırmayı içeren başka seçenekler de sunuyor. Bu kaynaklar Reddit, Twitter ve Bitcointalk.org’u içeriyor.

Yatırımcılar ayrıca kripto paralarla ilişkili duygu seviyelerini de değerlendirebilirler. Aşağıda görüldüğü üzere yüksek seviyede negatif sosyal hacim genellikle kripto paraların fiyatı üzerinde doğrudan etkili.

Sosyal medya platformları, kripto para topluluğunun gelişiminde önemli bir rol oynamayı sürdürecek. Bundan dolayı yatırımcıların kripto paraları değerlendirirken sosyal hacimlerden de yararlanmaları akıllıca olacaktır.

Kaynak: BTCManager

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl