Teksas’taki Bitcoin ATM’si hırsızlığı anbean kamerada

ABD'nin Teksas eyaletindeki bir markette bulunan Bitcoin ATM'si ayı spreyi (biber gazının bir çeşidi) kullanılarak soyuldu.

ABD’nin Teksas eyaletindeki bir markette bulunan Bitcoin ATM’si ayı spreyi (biber gazının bir çeşidi) kullanılarak soyuldu.

Video kaydında da görüldüğü üzere iki hırsız ayı spreyini kullanarak market görevlisini etkisiz hale getirip Bitcoin ATM’sini soydular.

Market görevlisi daha sonra tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Olay, 22 Mart tarihinde gerçekleşti. Mağazaya gelen iki şahıstan biri, ilk olarak görevlinin üzerine ayı spreyi sıktı, etkisiz hale getirdi ve direkt ATM’ye yöneldi. Diğer şahıs, üzerinde taşıdığı levyeyi arkadaşına uzattı. Levyeyi alan hırsız, Bitcoin ATM’sini açmaya çalıştı. Hırsızlar, ATM’yi açmakta zorlandı ancak açmayı başardılar. Nakit kutularını alan hırsızlar, gri bir minibüsle olay yerinden ayrıldılar.

Polisler, hırsızları 20-30 yaşlarında iki siyahi erkek olarak tarif ettiler.

Bu soyguna benzer bir hırsızlık vakası, bu olaydan 6 gün sonra Exxon’da yaşanmıştı. Aynı sistem ile biber gazı kullanan soyguncular yine Bitcoin ATM’sini soydular. Polis bu iki soygunda ne kadar para çalındığı hakkında bir açıklama yapmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl