S&P 500’ü örnek gösteren analist Bitcoin için “14 bin dolar” dedi

S&P 500'deki standart sapmayı örnek gösteren analist Tom Lee, Bitcoin'in 2019 yılı içerisinde 14,000 dolar olabileceğini söyledi.

Araştırma şirketi Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee, Fox Business canlı yayınında Bitcoin ve kripto para piyasasını yorumladı.

Bitcoin’in ayı piyasasının fiyatın 3000 dolar aralığına ulaştığı sırada bittiğini ileri süren Lee, “Eğer Bitcoin, bu yıl S&P 500’ün yaptığıyla aynı doğrultuda ilerlerse, S&P 500’ün bu yılki hareketi 2.5 standart sapmaya yol açtı, bu Bitcoin’in bu yıl 14 bin dolar olacağı anlamına gelir.” dedi.

S&P 500 ile Bitcoin arasındaki korelasyon, şaşırtıcı sonuçlar veriyor. 500 büyük Amerikan şirketini kapsayan endeks ile en büyük kripto para arasındaki korelasyon, -0.12 – 0.20 aralığında gidip geliyor. Herhangi iki varlık arasında bu sayı 0’a ne kadar yakın olursa bu korelasyonun o kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Lee, Mart ayında da Bitcoin’in grafiği ile Gelişen Piyasalar Endeksi’nin (MSCI) benzerlik gösterdiğini ve 2018 boyunca gelişen piyasalardaki düşüşün Bitcoin’i aşağı çektiğini ifade etmişti. Analist, gelişen piyasaların 2019 yılı boyunca Amerikan hisselerinden daha iyi performans göstermesini beklediğini belirtmiş ve buna bağlı olarak Bitcoin’in önümüzdeki aylarda artacağını öngörmüştü.

Lee’nin bu değerlendiremelerinin ardından Bitcoin, 4000 dolardan 5500’e giden büyük sıçrayışı yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl